X Tydzień Biblijny w Polsce.

II Ogólnopolskim Dniem Czytania Pisma Świętego rozpoczynamy w Polsce- X Tydzień Biblijny. W tym roku odbywa się on pod hasłem „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”. Jest to kolejna okazja, aby zastanowić się jaką rolę w moim życiu odgrywa Słowo Boga, spisane na kartach Pisma Świętego.

Choć Biblia została przetłumaczona na ok. 1500 języków i dialektów i szacuje się, że jest najczęściej kupowaną książką na świecie, to jednak zaledwie 1/4 katolików deklaruje, że czyta ją codzienne…

Być może kolejny Tydzień Biblijny jest świetną okazją ku temu, aby sięgnąć na półkę i odkurzyć dawno nie dotykane Pismo Święte lub ściągnąć je w wersji elektronicznej na komórkę.Nie trzeba go przeczytać od razu całego! Wystarczy, najlepiej zaczynając od Nowego Testamentu, fragment po fragmencie, wczytywać się w Słowo Boże i próbować odnieść je do swojego życia. Kto wie, może po jakimś czasie stanie się to dla Ciebie wartościowym nawykiem…