OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 9 czerwca 2019 r.

• w poniedziałek – święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła.
  • we wtorek – wspomnienie Św. Barnaby, apostoła.
  • w czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana.
  • W piątek – wspomnienie Bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika.

1. Dzisiaj przypada uroczystość Zesłania Ducha Św., która kończy w liturgii okres wielkanocny.
  2. Codziennie zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe o godz. 17.30
  3. Wczoraj rozpoczął się Tydzień Modlitw za powołanych do małżeństwa „Tak na Serio”..Zapraszamy wszystkich parafian, każdego dnia najbliższego tygodnia na Mszę Świętą o godzinie 18.00 po której: we wtorek zapraszamy na wspólne gotowanie z salwatorianinem gotującym w telewizyjnym ,,Pytaniu na Śniadanie” Księdzem Pawłem Krężołkiem; w środę na Adorację Najświętszego Sakramentu, szczególnie dla tych, którzy chcą się pomodlić za współmałżonka, bądź o przyszłego męża, żonę; w czwartek na konferencję z ks. dr Jerzym Dzierżanowskim o tym jak rozmawiać ze sobą, by się rozumieć; w sobotę na spotkanie z Basią i Irkiem, małżeństwem o zastosowaniu teorii dotyczącej budowania szczęśliwej rodziny w życiu codziennym. Tydzień zakończymy w niedzielę 16. czerwca Mszą Świętą z błogosławieństwem narzeczonych o godz. 19.15, po której zaplanowany jest wspólny grill.
  4. W czwartek zapraszamy na  nabożeństwo fatimskie. Rozpoczęcie o godz. 17.30 nabożeństwem czerwcowym. O godz. 18.00 Msza św. zakończona procesją fatimską ze świecami. Po której odmówimy różaniec fatimski i czuwanie maryjne w łączności z Janem Pawłem II upamiętniające pierwszą pielgrzymkę Ojca Świętego do naszej Ojczyzny. Zakończenie nabożeństwa fatimskiego Apelem Jasnogórskim o godz. 20.30. Zapraszamy!
  5. Pielgrzymka do Kalwarii Zebrzydowskiej na Dróżki Pana Jezusa organizowana przez koło Żywego Różańca, odbędzie się w dniu 16 czerwca 2019 r. (niedziela) – zapisy w zakrystii.
  6. Spotkanie Rady parafialnej odbędzie się w poniedziałek 17 czerwca o godz. 19.00 na plebanii.
  7. Uroczystość Bożego Ciała przeżywać będziemy 20 czerwca, prosimy o przygotowanie ołtarzy:

I  – mieszkańców ul. Startowej i Suchej pod patronatem Koła Żywego Różańca;

II –  mieszkańców „Domu Nauczyciela”;

III – mieszkańców ul. Kąpielowej, pod patronatem Rady Parafialnej;

IV – (przy krzyżu misyjnym) członków Akcji Katolickiej.

1. Dziękuję wszystkim biorącym udział w minioną niedzielę w nabożeństwie Drogi Światła, dziękuje zespołowi młodzieżowemu za prowadzenie śpiewów.
  2. Dziękuję Panu Bogusławowi Bobie za ofiarowanie obrazu „Św. Rodziny” do kaplicy małych dzieci.
  3. Ustępująca Rada Osiedla zaprasza na wybory nowej Rady w przyszłą niedzielę od godz. 8.00-20.00. Informacje na plakatach.
  4. Jak co roku zwracamy się z prośbą o przynoszenie do Zakrystii rzeczy które mogłyby być przeznaczone na loterię fantową.
  5. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej i nowego numeru gazetki parafialnej „Głos Królowej”.
  6. Do wieczności z naszej parafii odszeli sp. Arkadiusz Gustyn i Czesław Szwajkosz. Dzuszę zmarłych polecajmy Miłosierdziu Bożemu. Módlmy się… Wieczne odpoczywanie…

Wszystkim Parafianom, Gościom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia

życzymy błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Królowej Świata.