Ruch młodzieży salwatoriańskiej

Pomóż nam przybliżyć młodych do Boga

rms-logo

Ruch Młodzieży Salwatoriańśkiej

Jesteśmy organizacją katolicką zrzeszającą młodzież z całej Polski, a także spoza niej. Naszymi opiekunami są Salwatorianie.

Podczas wspólnych wyjazdów rekolekcyjnych, dni skupienia,wakacji czy też czuwań, wspólnie jednoczymy się w Chrystusie. Daje nam to również ogromną radość oraz motywację do dalszego działania.

Wspólnie bierzemy udział w organizacji ogromnych przedsięwzięć takich jak Salwatoriańskie Forum Młodych czy Festiwal Piosenki Religijnej.

Ruch Młodziezy Salwatoriańskiej w ramach swojego apostolatu prowadzi również kurs dla animatorów. Jest on niebędny dla tych, którzy chcą prowadzić grupy na różnych event`ach.

W naszej parafii gościmy dziś Ruch Młodzieży Salwatoriańskiej. Ks. Maciej Szeszko SDS, dyrektor apostolatu głosi przez całą niedzielę kazania oraz promuje inicjatywy rozwoju duchowego naszej salwatoriańskiej młodzieży.

Więcej o RMSie:

Zaglądnij na www.rms.sds.pl

Wspólnota Bagno i Bagienko

Wspólnota BAGNO – to wspólnota gromadząca osoby w wieku licealnym i akademickim, które chcą wzrastać w wierze idąc drogą salwatoriańską w stronę zbawienia. Cykl spotkań rozłożony jest na 4 punkty:

• 1 czwartek miesiąca – spotkanie modlitewne (Msza Św., adoracja)
  • 2 czwartek miesiąca – spotkanie dyskusyjne filozofia / moralność
  • 3 czwartek miesiąca – Biblia – odkrywamy Słowo Boże
  • 4 czwartek miesiąca – Apostolsko-charytatywne – ewangelizujemy na zewnątrz, poprzez akcje na rzecz potrzebujących

Każdy czwartek godz. 19:00, miejsce – salka pod kościołem.

Wspólnota BAGIENKO – osoby w wieku gimnazjalnym, które chcą odnaleźć swoje miejsce przy Bogu. Podczas spotkań jest dużo radości, zabawy ale i mądrych dyskusji i modlitwy. To okazja by poznać nowe osoby i zbliżyć się do Pana Boga.

Wolontariat

Parafialna Grupa Wolontariatu to zespół młodych ludzi, którzy pragną nieść pomoc i uśmiech innym. Jednymi z podopiecznych naszych wolontariuszy są Seniorzy z pobliskiego Domu Seniora, których młodzież regularnie odwiedza i spędza z nimi  czas. Jeśli lubisz i chcesz podzielić się swoim czasem z innymi to jest grupa dla Ciebie!