Ogłoszenia parafialne XII Niedziela zwykła 19 czerwca 2016.

 1. W tygodniu liturgicznym obchodzimy:
 • we wtorek wspomnienie św. Alojzego Gonzagi
 • w piątek – uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. W tym dniu swoje imieniny obchodzi Ks. Jan Strama. Zapraszamy serdecznie parafian na wieczorną Mszę św. w Jego intencji i polecamy ks. Jana naszej modlitewnej pamięci.

Z racji uroczystości Narodzin Św. Jana nie obowiązuje post oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 1. W dniu dzisiejszym o godz. 12.30 Mszę św. prymicyjną będzie sprawował ks. Sebastian Otworowski, który był ochrzczony w naszym kościele.

Również dzisiaj w Katedrze św. Mikołaja o godz. 15.00 odbędzie się uroczyste zakończenie peregrynacji obrazu Jezusa Miłosiernego oraz relikwii św. s. Faustyny i Jana Pawła II.

 1. Coroczna Biesiada Parafialna odbędzie się 18 września 2016 roku.
 2. Wspólnota Galilea zaprasza w piątek o godz. 19.00 na Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie.
 3. W tym tygodniu kończy się rok szkolny i katechetyczny. Zapraszamy na Mszę św. w czwartek o godz. 16.00 uczniów i rodziców Gimnazjum nr 7 im. Ks. Grzegorza
  Piramowicza, a w piątek na godz. 8.00 uczniów i rodziców Szkoły Podstawowej nr 25 im. Ks. Jana Twardowskiego. Pół godziny przed Mszą św. okazja do spowiedzi.
 4. 25 czerwca, tj. w sobotę zapraszamy na XXVIII pokutny marsz różańcowy w intencjach naszej Ojczyzny. Rozpoczęcie marszu o godz. 15.00 Koronką Bożego Miłosierdzia w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bielsku – Białej.
 5. W naszej parafii rozpoczęła się peregrynacja wizerunku Jezusa Miłosiernego. Aktualnie obraz peregrynuje ulicami: Bystrzańską bloki 41, 43, 45 oraz 27 A, B, C, D, trzeci ulicami Argentyny i Domeyko, a czwarty od ul. Sarniej. Prosimy o przekazywanie obrazu między sąsiadami. Pod chórem można się jeszcze zaopatrzyć w modlitewnik służący do przeżywania tego religijnego wydarzenia. Rodziny, które przeżywają peregrynację prosimy o uczestnictwo tego dnia w Mszy św.
 6. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za złożone ofiary i prace wykonywane na rzecz parafii.
 7. Decyzją Księdza Prowincjała i Jego Rady, z naszej parafii odchodzi ks. Sebastian Bratek SDS, któremu dziękujemy za posługę duszpasterską. W jego miejsce zostaje posłany ks. Janusz Barglik SDS, którego polecamy Waszej modlitwie. Msza święta dziękczynno – pożegnalna ks. Sebastiana zostanie odprawiona w niedzielę o godz. 11:00.
 8. W zakrystii można złożyć podpis pod petycję „Stop aborcji”.
 9. W przyszłą niedzielę przeprowadzimy zbiórkę Salwatoriańską na Młodzież z Meksyku, która przyjedzie do Polski na Światowe Dni Młodzieży.
 10. W prasę katolicką można zaopatrzyć się w zakrystii a przy drzwiach wyjściowych z kościoła w kolejny numer gazetki parafialnej „Głos Królowej”.

 

Księdzu Janowi, i wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia,

Ojcom z racji ich święta  życzymy Bożego błogosławieństwa

i opieki świętych Patronów,