OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XIII Niedziela Zwykła 1 lipca 2018 r.

 

I   KALENDARZ LITURGICZNY

 

 • We wtorek – wspomnienie św. Tomasza Apostoła
 • W piątek – wspomnienie Bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy.

 

II   OGŁOSZENIA
 1. Witamy Rafała Wagnera SDS. Z dniem dzisiejszym rozpoczyna  On posługę w naszej wspólnocie parafialnej i zakonnej. Obejmijmy modlitwą ks. Rafała. Na nowym miejscu życia życzymy  Mu wielu łask Bożych i opieki Matki Bożej Królowej Świata.
 2. W okresie wakacji Msze św. w tygodniu będą sprawowane o godz. 7.00 i 18.00. W niedzielę nie będzie Mszy św. Młodych o godz. 19.15. Kancelaria parafialna będzie czynna od poniedziałku do piątku po Mszy Św. wieczornej. Spowiedź święta przed każdą Mszą Świętą.
 3. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 17.30.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy czwartek miesiąca zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00.
 5. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź przed Mszą św. o godz. 7.00 oraz od godz. 17.30.
 6. Odwiedziny chorych: w piątek, od godz. 8.00 ks. Wiesław; w sobotę, od godz. 8.00 ks. Piotr i ks. Janusz.
 7. W I Sobotę Miesiąca – po Mszy św. o godz. 7.00 zapraszamy na nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.
 8. Zapraszamy na XXVII Pieszą Pielgrzymkę Diecezji Bielsko-Żywieckiej na Jasną Górę, która wyruszy 6 sierpnia z Bazyliki w Hałcnowie. Zakończenie 11 sierpnia na Jasnej Górze. Zapisy w punktach: Bielsko-Biała, Kety, Milówka, Istebna trwają do 13 lipca. Zapisy przez stronę internetową do 22 lipca.
 9. 7 Lipca zapraszamy na 53 pokutny marsz różańcowy w intencji naszej Ojczyzny. Rozpoczęcie o godz. 15.00 w kaplicy kościoła pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bielsku Białej.
 10. „Ogródek Jordanowski” nową lokalizację będzie miał nieopodal obelisku Jana Pawła II. Mogą z niego korzystać tylko dzieci pod opieką dorosłych. Parafia nie bierze odpowiedzialności za bezpieczeństwo dzieci.
 11. Dziecięca grupa misyjna „Jordanki” wraz z opiekunami dziękuje wszystkim, którzy włączyli się w zbiórkę odzieży dla salwatoriańskiej misji w Zambii.
 12. Dziękujemy za złożoną makulaturę na misje. Kontener ponownie zostanie podstawiony 20 lipca.
 13. Jak co roku zwracamy się z prośbą o przynoszenie do Zakrystii rzeczy które mogłyby być przeznaczone na loterię fantową.
 14. Składka w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na potrzeby naszego kościoła.
 15. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej i nowego numeru gazetki parafialnej „Głos Królowej”, który poświęcony jest zagadnieniu wiary. Szczególnie polecamy wywiad z ks. Bogdanem Cwynarem SDS, zatytułowany „Nie ukrywam, że Gazetki będzie mi brakowało…”

 

Wszystkim Parafianom, Solenizantom, Jubilatom tego tygodnia

życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Królowej Świata.

A dzieciom i młodzieży bezpiecznych wakacji.

                           

                  

                                                           Ks. Wiesław Ogórek SDS, proboszcz