Ogłoszenia parafialne Niedziela Miłosierdzia Bożego 23 kwietnia 2017 r. – Cygański Las

1. Przeżywamy niedzielę Miłosierdzia Bożego, która kończy czas Oktawy wielkanocnej. Od dzisiejszej niedzieli rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. Módlmy się za wszystkich, którzy naśladują Miłosiernego Chrystusa i przyjęli Jego Wizerunek w swoich domach. Zapraszamy dzisiaj na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego na godz.17.30.
  2. Do puszek można złożyć na potrzeby Syrii.
  3. W tygodniu liturgicznym obchodzimy: – w poniedziałek uroczystość św. Wojciecha, Biskupa i Męczennika, Głównego Patrona Polski; – we wtorek święto św. Marka Ewangelisty; w sobotę święto Katarzyny Sieneńskiej, Dziewicy i Doktora Kościoła, Patronki Europy.
  4. W sobotę rozpoczynamy nabożeństwo Drogi Światła. W sposób szczególny zapraszamy na nie osoby czcigodne wiekiem. O godz. 17.30 odbędzie się konferencja, po niej Msza św. Po Mszy św. Droga Światła, a po niej zapraszamy do dolnego kościoła na degustację ciasta i chleba.
  5. W dniu dzisiejszym przy bramach kościoła odbędzie się degustacja chleba z piekarni, która zaofiarowała swoje wypieki na spotkania w ramach nabożeństw Drogi Światła.
  6. Diecezjalna Szkoła Organistowska Muzyczna II stopnia ogłasza nabór na nowy rok szkolny 2017/18. Szczegóły w gablocie.
  7. Rekolekcje dla osób wychodzących z uzależnienia odbędą się w Szczyrku w dniach 12 – 14 maja. Szczegóły w gablocie.
  8. We wtorek, 25 kwietnia swoje imieniny obchodzi nasz pan kościelny pan Marek. W tym dniu w jego intencji będziemy się modlić na Mszy św. wieczornej o godz. 18.00.
  9. Filmowy Ruch Ewangelizacyjny zaprasza na film pt. „Wyzwolenie kontynentu, Jan Paweł II”. Projekcja odbędzie się w sobotę 29 kwietnia po wieczornej Mszy św. tj. o godz. 18.50 w kościele księży Pallotynów.
  10. 3 maja, tj w środę na Mszy św. o godz. 19.00 będziemy modlić się w intencji tegorocznych maturzystów.
  11. W prasę katolicką, w tym gazetę Chit poświęconą stuleciu objawień w Fatimie, można zaopatrzyć się w zakrystii a przy drzwiach wyjściowych z Kościoła w kolejny numer parafialnej gazetki „Głos Królowej” .
  12. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Bóg powołał do wieczności śp. Zygmunta Birnbauma i śp. Dariusza Rogoź. Ich dusze polecajmy Bożemu miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie…

Wszystkim życzymy Miłosierdzia Bożego oraz szczególnej opieki

Świętego Jana Pawła II