Ogłoszenia parafialne Niedziela Miłosierdzia Bożego 23 kwietnia 2017 r.

 1. Przeżywamy niedzielę Miłosierdzia Bożego, która kończy czas Oktawy wielkanocnej. Od dzisiejszej niedzieli rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. Módlmy się za wszystkich, którzy naśladują Miłosiernego Chrystusa i przyjęli Jego Wizerunek w swoich domach. Zapraszamy dzisiaj na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego na godz.17.30.
 2. Do puszek można złożyć na potrzeby Syrii.
 3. W tygodniu liturgicznym obchodzimy: – w poniedziałek uroczystość św. Wojciecha, Biskupa i Męczennika, Głównego Patrona Polski; – we wtorek święto św. Marka Ewangelisty; w sobotę święto Katarzyny Sieneńskiej, Dziewicy i Doktora Kościoła, Patronki Europy.
 4. W sobotę rozpoczynamy nabożeństwo Drogi Światła. W sposób szczególny zapraszamy na nie osoby czcigodne wiekiem. O godz. 17.30 odbędzie się konferencja, po niej Msza św. Po Mszy św. Droga Światła, a po niej zapraszamy do dolnego kościoła na degustację ciasta i chleba.
 5. W dniu dzisiejszym przy bramach kościoła odbędzie się degustacja chleba z piekarni, która zaofiarowała swoje wypieki na spotkania w ramach nabożeństw Drogi Światła.
 6. Diecezjalna Szkoła Organistowska Muzyczna II stopnia ogłasza nabór na nowy rok szkolny 2017/18. Szczegóły w gablocie.
 7. Rekolekcje dla osób wychodzących z uzależnienia odbędą się w Szczyrku w dniach 12 – 14 maja. Szczegóły w gablocie.
 8. We wtorek, 25 kwietnia swoje imieniny obchodzi nasz pan kościelny pan Marek. W tym dniu w jego intencji będziemy się modlić na Mszy św. wieczornej o godz. 18.00.
 9. Filmowy Ruch Ewangelizacyjny zaprasza na film pt. „Wyzwolenie kontynentu, Jan Paweł II”. Projekcja odbędzie się w sobotę 29 kwietnia po wieczornej Mszy św. tj. o godz. 18.50 w kościele księży Pallotynów.
 10. 3 maja, tj w środę na Mszy św. o godz. 19.00 będziemy modlić się w intencji tegorocznych maturzystów.
 11. W prasę katolicką, w tym gazetę Chit poświęconą stuleciu objawień w Fatimie, można zaopatrzyć się w zakrystii a przy drzwiach wyjściowych z Kościoła w kolejny numer parafialnej gazetki „Głos Królowej” .
 12. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Bóg powołał do wieczności śp. Zygmunta Birnbauma i śp. Dariusza Rogoź. Ich dusze polecajmy Bożemu miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie…

 

 

 

Wszystkim życzymy Miłosierdzia Bożego oraz szczególnej opieki

Świętego Jana Pawła II