OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXXIV Niedziela Zwykła 22 listopada 2020 r.

I   KALENDARZ LITURGICZNY

 

 • We wtorek – wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i Towarzyszy
 

OGŁOSZENIA

 1. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 12.30 zawierzymy nasza parafię Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata. Za pobożne odmówienie Aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi i spełniając zwykłe warunki można uzyskać odpust zupełny. Dzisiejsza uroczystość to główne święto patronalne Akcji Katolickiej. Jest to również święto Liturgicznej Służby Ołtarza.
 2. Adoracja Najświętszego Sakramentu w środę, czwartek i piątek od godz. 15.00 do 18.00.
 3. Do końca listopada zapraszamy na różaniec z wypominkami o godz. 17.30.
 4. Pamiętajmy o możliwości uzyskania przez 8 dowolnie wybranych dni w miesiącu listopadzie odpustu zupełnego za zmarłych. W najbliższą sobotę 28 listopada zapraszamy na nabożeństwo za zmarłych na cmentarzu parafialnym. Rozpoczęcie przy Krzyżu o godz. 15.00
 5. W sobotę 28 listopada na Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się obrzęd pobłogosławienia opłatków.
 6. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się okres adwentu i nowy rok liturgiczny.
 7. Przy wyjściu z kościoła można nabyć świece wigilijne.
 8. Dziecięca grupa misyjna Jordanki organizuje zbiórkę nowych, ciepłych skarpet dla bezdomnych. Dary można składać do koszów, które znajdują się w korytarzach przy bocznych wejściach. Zbiórka potrwa do 5 grudnia. Serdecznie zachęcamy do wsparcia bezdomnych w trudnym zimowym czasie.
 9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W zakrystii dostępny jest nowy numer „Gościa Niedzielnego” , „Niedzieli” , „Salwatora” oraz nasza gazetka parafialna „Głos Królowej”.
 10. Informujemy iż nasza strona internetowa już działa. Dziękujemy za pomoc w jej uruchomieniu.
 11. Zachęcamy do uczestnictwa w Mszach św. zachowując przepisy na czas epidemii.
 12. Do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej odszedł Śp. Tomasz Pawlik i Tadeusz Schabikowski. Zmarłych polecajmy Miłosierdziu Bożemu…

 

Wszystkim Parafianom, Gościom, Solenizantom, Jubilatom tego tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Królowej Świata.

 

Ks. Wiesław Ogórek SDS, proboszcz