OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XVI Niedziela Zwykła 21 lipca 2019 r.

I   KALENDARZ LITURGICZNY

 

 • w poniedziałek –święto Św. Marii Magdaleny.
 • W środę – wspomnienie św. Kingi.
 • W czwartek – święto Św. Jakuba, apostoła.
 • W piątek – wspomnienie Świętych Joachima i Anny, rodziców NMP.
 

II   OGŁOSZENIA

 1. Dzisiaj po każdej Mszy św. zbierane są ofiary do puszek na Salwatoriańskie Hospicjum im. Św. Jana Pawła II w Bielsku-Białej.
 2. W okresie wakacji Msze św. w tygodniu są sprawowane o godz. 7.00 i 18.00. W niedzielę nie ma Mszy św. Młodych o godz. 19.15. Kancelaria parafialna mieści się w dolnym kościele i jest czynna w poniedziałki, środy i piątki po wieczornej Mszy Św., a spowiedź święta przed każdą Mszą Świętą.
 3. W poniedziałek 22 lipca o godz. 18.00 zapraszamy na Mszę Świętą i nabożeństwo do Świętej Rity z poświęceniem róż przyniesionych przez wiernych. Podziękowania i  prośby do Świętej można złożyć przed Mszą Świętą przy wejściu do kościoła. Będzie można również nabyć książeczkę z codziennymi modlitwami i nowenną do Św. Rity na miesiąc sierpień.
 4. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 17.30.
 5. W czwartek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00.
 6. W czwartek przypada wspomnienia św. Krzysztofa – patrona kierowców, z tej racji w przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. odbędzie się poświęcenie pojazdów. Wszystkich, którzy chcieliby poświęcić swoje pojazdy, prosimy o zatrzymanie się przy wyjeździe z placu kościelnego. Kierowcom życzymy, bezpiecznej jazdy i życzliwości wśród prowadzących pojazdy mechaniczne.
 7. Zapraszamy na Pielgrzymkę Diecezji Bielsko-Żywieckiej na Jasną Górę, która wyruszy 6 sierpnia z Bazyliki w Hałcnowie. Zapisy w zakrystii kościoła.
 8. Zapraszamy na pielgrzymkę do Włoch śladami świętych od 26 września do 6 października br. Informacje na plakacie.
 9. Jak co roku zwracamy się z prośbą o przynoszenie do Zakrystii rzeczy które mogłyby być przeznaczone na loterię fantową. Za już złożone fanty składamy serdeczne Bóg Zapłać!
 10. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej i wakacyjnego numeru gazetki parafialnej „Głos Królowej”.
 11. Do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej odeszli śp. Maria Sadlik i Józef Pękala. Dusze zmarłych polecajmy Miłosierdziu Bożemu. Módlmy się… Wieczne odpoczywanie…

 

Wszystkim Parafianom, Gościom, Solenizantom, Jubilatom tego tygodnia

życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Królowej Świata.

A dzieciom i młodzieży bezpiecznych wakacji.

           

 

                                                                                  Ks. Wiesław Ogórek SDS, proboszcz