OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXII NIEDZIELA ZWYKŁA 2 września 2018 r.

 

I   KALENDARZ LITURGICZNY

 

 • W poniedziałek, 3 września – wspomnienie Św. Grzegorza Wielkiego.
 • W środę, 5 września – wspomnienie błogosławionej Marii od Apostołów. Założycielki Kongregacji Sióstr Salwatorianek.
 • W piątek, 7 września – wspomnienie Św. Melchiora Grodzieckiego.
 • W sobotę, 8 września – święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu obchodzimy też 100 rocznicę śmierci Sługi Bożego Franciszka Marii od Krzyża Jordana – założyciela Salwatorianów.

 

II   OGŁOSZENIA
 1. W poniedziałek 3 września, rozpoczyna się Nowy Rok Szkolny i Katechetyczny. Zapraszamy uczniów i nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 25 i Gimnazjum nr 7 na Mszę św. o godz. 9.00. Od godz. 8.30 będzie możliwość skorzystania ze spowiedzi św.. Wszystkim uczniom, nauczycielom, katechetom życzymy wielu sukcesów i satysfakcji z podejmowanego trudu.
 2. W środę zapraszamy na nowennę do MB Nieustającej Pomocy o godz. 17.30.
 3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W czwartek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. W pierwszy piątek miesiąca zapraszamy na Mszę św. szkolną o godz. 16.30. Spowiedź od godz. 16.00.
 4. W pierwszy piątek miesiąca chorych odwiedzi Ks. proboszcz.
 5. W sobotę 8 września przeżywać będziemy w Naszym Zgromadzeniu Zakonnym 100 rocznicę śmierci naszego Założyciela, Sługi Bożego, Franciszka Marii od Krzyża Jordana. W tym dniu zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 podczas której modlić się będziemy o Jego beatyfikację. Natomiast w niedzielę 9 września o godz. 12.30 pragniemy podziękować wszystkim parfianom za modlitwy zanoszone w intencji Zgromadzenia Salwatorianów. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 12.30. Po Mszy św. zapraszamy na kolejną już „Biesiadę parafialną”.
 6. Rozpoczęcie „Biesiady” na placu przykościelnym, około godz. 13.30 dzieleniem się chlebem. Będzie wiele atrakcji, występy zespołów, konkursy dla dzieci. Ponadto będzie prowadzona Loteria fantowa, na którą losy będzie można nabyć, w przyszłą niedzielę, po każdej Eucharystii. Każdy los wygrywa i bierze udział w losowaniu głównej nagrody, którą będzie odkurzacz. W dalszym ciągu prosimy o przynoszenie fantów, za już złożone serdecznie dziękujemy. W trakcie Biesiady odbędzie się II Konkurs na najlepszego ogórka kiszonego. Panie chętne do udziału w konkursie, prosimy o przynoszenie opisanych imieniem i nazwiskiem słoików i  pozostawienie na Zakrystii do godziny 14:00 w dniu Biesiady. Zapraszamy również na  turniej ping-ponga (istnieje możliwość treningu codziennie miedzy 17.00 a 20.00 w dolnym kościele). Jak co roku tradycyjnie prosimy chętnych o upieczenie ciast, które można zostawić  w sobotę i dzień Biesiady do godz. 12.00 w dolnym kościele. O godz. 17.00 zapraszamy na występ zespołu “Psalm Projekt”. Biesiadę zakończymy dziękczynną Eucharystią o godz. 18.00. Pozyskane środki z biesiady przeznaczone będą na ocieplenie stropu kościoła.
 7. Przypominamy Msze św. w naszym kościele w ciągu tygodnia sprawowane są o godz. 6.30, 7.00 i 18.00 . W niedzielę jest sprawowana Msza św. Młodych o godz. 19.15.
 8. Po wakacyjnej przerwie Kancelaria parafialna czynna jest w poniedziałek od 16.00-17.30; we wtorek od 8.00-9.00; w czwartek od 16.00-17.30; w sobotę od 8.00-9.00.
 9. Zapraszamy dzieci i młodzież do wspólnego śpiewania dla Pana Jezusa i parafian. W tym roku zapraszamy również do współpracy rodziców i dziadków, którzy potrafią grać na jakimś instrumencie, oraz zechcą dołożyć swój talent by razem z dziećmi i prowadzącymi chwalić Boga. Wszystkich chętnych zapraszamy na próbę w każda niedzielę o godz. 10.00 do salki pod kościołem.
 10. Redakcja Gazetki Parafialnej wraz z Akcją Katolicką organizują dziękczynną pielgrzymkę do sanktuariów maryjnych na Jasnej Górce koło Żywca, w Pasierbcu i Limanowej. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę 22 września. Koszt 55 zł. Zapisy w zakrystii.
 11. Wyjazd do Krakowa, by przez wstawiennictwo św. Rity dziękować i prosić Miłosiernego Boga, odbędzie się 22 września. Szczegóły na plakacie.
 12. Dziękujemy za złożoną makulaturę na misje. Ponownie kontener zostanie podstawiony 21 września.
 13. Od dziś można pobierać deklarację do bierzmowania. Wszyscy, którzy jeszcze nie przystąpili do tego sakramentu (w tym dorośli), mogą pobrać deklaracje przy wyjściu z kościoła, a następnie po wypełnieniu przynieść je do zakrystii.
 14. W przyszłą niedzielę w związku z „Biesiadą parafialną” nie będzie czynny parking . Przepraszamy parafian za utrudnienia. Prosimy o parkowanie samochodów przy ul. Startowej.
 15. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej, dostępny jest nowy nr „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa Niedzielnego”, „ Niedzieli”, oraz kolejny nr gazetki parafialnej „Głos Królowej”.
 16. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Jadwigę Danisz i Andrzeja Żaczek. Ich dusze polecajmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie…

 

Wszystkim Parafianom, Solenizantom, Jubilatom tego tygodnia

życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Królowej Świata.      

                                                            Ks. Wiesław Ogórek SDS, proboszcz