OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXVI Niedziela Zwykła 26 września 2021 r.

• w poniedziałek – wspomnienie Św. Wincentego a Paulo, prezbitera.
  • we wtorek – wspomnienie Św. Wacława, męczennika.
  • W środę – święto Świętych Archaniołów Michała. Gabriela i Rafała.
  • w czwartek – wspomnienie Św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła.
  • w piątek – wspomnienie Św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła.
  • W sobotę – wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów

1. Dzisiaj odbywa się w kościołach liczenie wiernych.
  2. Do 2 października 2021 r. trwa  XX Tydzień z Ewangelią.
  3. We wtorek 28 września zapraszamy do wspólnego odmówienia o godz. 15.00 Koronki do Bożego Miłosierdzia przy bramie wejściowej na teren kościelny na skrzyżowaniu ul. Startowej z ul. Pocztową w ramach modlitwy do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast i świata.
  4. Kandydatów do bierzmowania, którzy w ramach przygotowania uczęszczali na spotkania w zeszłym roku szkolnym zapraszamy na spotkanie informacyjne w najbliższy wtorek 28 września po Mszy św. o godz. 18.30.
  5. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 17.30.
  6. W środę, 29 września o godz. 18.00 zapraszamy na Mszę św. imieninową ks. Rafała Wagnera SDS. Księdzu Solenizantowi życzymy wielu łask Bożych i opieki NMP Królowej Świata.
  7. Adoracja Najświętszego Sakramentu w środę, czwartek i piątek od godz. 15.00 – 18.00
  8. W piątek rozpoczyna się październik, miesiąc poświęcony Matce Bożej Różańcowej. Na nabożeństwa różańcowe zapraszamy codziennie o godzinę 17.30
  9. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
  10. W pierwszy piątek miesiąca zapraszamy na Mszę św. dzieci, młodzież i dorosłych o godz. 18.00. Spowiedź od godz. 17.00.
  11. Odwiedziny chorych: w piątek od godz. 8.00 ks. Wiesław, w sobotę od godz. 8.00 ks. Piotr i ks. Marek.
  12. W sobotę po Mszy św. o godz. 7.00 zapraszamy na nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
  13. Zbiórka dla ministrantów i lektorów odbędzie się w sobotę o godz. 10.00. Serdecznie zapraszamy i zachęcamy chłopców do służenia podczas liturgii.
  14. W przyszłą niedzielę, zapraszamy wszystkich członków Koła Żywego Różańca na spotkanie na godz. 16.30 do kaplicy dolnego kościoła.
  15. Przy wyjściu z kościoła są do pobrania formularze dla kandydatów do bierzmowania, którzy chcieliby rozpocząć przygotowania do sakramentu w tym roku szkolnym. Wypełnione formularze prosimy zostawić w skrzynce pocztowej na drzwiach naszej plebanii do 10 października.
  16. Z sanktuarium św. Rity w Casci otrzymaliśmy Relikwie Świetej, których uroczyste wprowadzenie do naszego kościoła nastąpi 22 października br. w 3 rocz. rozpoczęcia odprawiania comiesięcznych  nabożeństw do św. Rity z poświęceniem Róż. Gdyby ktoś  chciał ufundować relikwiarz na  relikwie św. Rity prosimy o kontakt z ks. proboszczem, Koszt relikwiarza to około 700 zł.
  17. Na rzecz diecezjalnego Radia Anioł Beskidów zebrano kwotę 787 zł. Bóg Zapłać.
  18. W zakrystii, można zamawiać intencje na 2022 r.
  19. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej i nowego numeru gazetki parafialnej.
  20. Do wieczności w minionym tygodniu odeszła śp. Barbara Kłakowicz . Zmarłą polecajmy Miłosierdziu Bożemu…

Wszystkim Parafianom, Gościom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia

życzymy błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Królowej Świata