OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XVII Niedziela Zwykła 24 lipca 2022 r.

I   KALENDARZ LITURGICZNY

 

 • W poniedziałek – święto św. Jakuba, apostoła.
 • We wtorek – wspomnienie Świętych Joachima i Anny, rodziców NMP.
 • piątek – wspomnienie św. Marty, Marii i Łazarza.
 

II   OGŁOSZENIA

 

 1. Jutro przypada wspomnienia św. Krzysztofa – patrona kierowców. Jednakże już dzisiaj po każdej Meszy Św. nastąpi błogosławieństwo samochodów i innych pojazdów mechanicznych oraz wszystkich kierujących tymi pojazdami. Wszystkich, którzy chcieliby poświęcić swoje pojazdy, prosimy o zatrzymanie się przy wyjeździe z placu kościelnego. Kierowcom życzymy, bezpiecznej jazdy i życzliwości wśród prowadzących pojazdy mechaniczne.
 2. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz.17.30
 3. Adoracja Najświętszego Sakramentu w środę, czwartek i piątek od godz. 15.00 do 18.00.
 4. Msze św. w ciągu tygodnia są odprawiane o godzinie 7.00 i 18.00. W niedzielę nie ma Mszy św.  młodych o godz. 19.15.
 5. W okresie wakacji kancelaria parafialna czynna jest w poniedziałek, środę i piątek bezpośrednio po wieczornej Mszy św.
 6. Jedną z form rekolekcji pełnych refleksji i modlitwy, może być piesza pielgrzymka z Bielska-Białej na Jasną Górę. Odbywa się ona w dniach 6-11 sierpnia. Tradycyjnie zapraszamy do grupy 5 salwatoriańskiej. Zapisy do 29 lipca na stronie pielgrzymki pielgrzymka.bielsko.pl.
 7. Jeśli ktoś nie może pielgrzymować na Jasną Górę, a chciałby zostawić prośbę o modlitwę, którą pielgrzymi naszej Salwatoriańskiej Grupy Piątej będą polecali podczas drogi, to w przyszłą niedzielę przy wyjściu z kościoła będzie możliwość złożenia takich intencji.
 8. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej i nowego numeru gazetki parafialnej „Głos Królowej”.
 9. Do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej odeszła śp. Zofia Bałuszyńska. Zmarłą polecajmy Bożemu Miłosierdziu. Módlmy się…

 

 

 

Wszystkim Parafianom, Gościom, Solenizantom i Jubilatom tego

tygodnia  życzymy błogosławieństwa Bożego

oraz opieki Matki Bożej Królowej Świata.

                                                                  

                                                           Ks. Wiesław Ogórek SDS, proboszcz