OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE VIII Niedziela Zwykła 27 lutego 2022

 1. Od dziś do soboty włącznie trwa 55 tydzień modlitw o trzeźwość narodu.
 2. Dzisiaj rozpoczynamy czas czterdziestogodzinnego nabożeństwa. O godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Bożego Miłosierdzia.  W dniu dzisiejszym adoracja trwać będzie do godz. 18.00, a w poniedziałek i wtorek od godz. 7.30 – 9.00 oraz od godz. 16.00 do 18.00  Wykorzystajmy ten czas na modlitwę o pokój na Ukrainie.   Szczegółowy plan adoracji:

Niedziela, 27 lutego

 • od godz. 15.00 -16.00         Olszówka i przyległe
 • od godz. 16.00 – 17.00       Bystrzańska i przyległe
 • od godz. 17.00 – 18.00       Żywy Różaniec i .Akcja Katolicka

Poniedziałek, 28 lutego

 • 7.30 – 9.00 Grupy modlitewne oraz emeryci i renciści
 • 16.00 – 17.00       ul. Argentyna i przyległe, ul. Pocztowa i przyległe
 • 17.00 – 18.00 ul. Olszówka i przyległe, ul. Pokoju i przyległe

Wtorek, 1 marca

 • 7.30 – 9.00 Grupy modlitewne oraz emeryci i renciści
 • 16.00 – 17.00       ul. Szeroka, ul. Czołgistów i przyległe
 • 17.00 – 18.00 Grupy modlitewne, młodzież, ministranci,
 1. W tym tygodniu 2 marca, przypada Środa Popielcowa. Jest to dzień postu i wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. W tym dniu Msze św. zostaną odprawione o godz. 6.30, 7.00, 9.00,18.00 i 20.00. Na każdej Mszy św. odbędzie się obrzęd posypania głów popiołem. Zachęcamy wszystkich aby Środa popielcowa była dniem postu i modlitwy w intencji pokoju na Ukrainie.
 2. Adoracja Najświętszego Sakramentu w środę, czwartek od godz. 15.00 do 18.00 w piątek  od godz. 15.00-17.00
 3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę, o godz. 17.30.
 4. W czwartek o godz. 17.30 zapraszamy na kolejne nabożeństwo w ramach 15 czwartków ze św. Ritą.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
 6. W piątek zapraszamy na Drogę Krzyżową o godz. 17. Okazja do spowiedzi od godz. 17.00
 7. Odwiedziny chorych w piątek od godz. 8.00 ks. Wiesław, w sobotę od godz. 8.00 ks. Piotr ks. Marek
 8. W sobotę po Mszy św. o godz. 7.00 zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.
 9. Nabożeństwa Gorzkich Żali będziemy odprawiać w niedziele Wielkiego Postu o godz. 17.15
 10. Przypominamy, że za udział w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali można uzyskać odpust zupełny, spełniając przy tym zwykłe warunki odpustu.
 11. Dzisiaj i w środę popielcową będą zbierane ofiary do skarbon na pomoc dla Ukrainy. Ponadto dziecięca Grupa Misyjna “JORDANKI” wraz z duszpasterzami proszą o pomoc dla uchodźców z Ukrainy uciekających przed wojną.  Do koszy znajdujących się przy bocznych wejściach można przynosić art. żywnościowe z długim terminem przydatności, karimaty, śpiwory, koce, środki higieny osobistej, pampersy. Dary na bieżąco będą dostarczane bielskiemu oddziałowi Caritas, który przekaże pomoc potrzebującym. Za każdy dar z serca “Bóg zapłać!”  Jednocześnie prosimy o rozważenie  czy byłby ktoś w stanie zaoferować uchodźcom zamieszkanie. Prosimy o informację.
 12. Jeśli ktoś chciałby przekazać 1 % podatku na rzecz Stacjonarnego Hospicjum im. Św. Jana Pawła II w Bielsku-Białej, a sam nie potrafi wypełnić deklaracji podatkowej, to może przynieść te deklarację do zakrystii, a za tydzień można odebrać wypełnioną.
 13. Trwają wybory do Duszpasterskiej Rady Parafialnej. Dziś przy wyjściu z kościoła można zabrać karty wyborcze na których znajdują się nazwiska kandydatów. Po zaznaczeniu maksymalnie 5 swoich kandydatów, w przyszłą niedzielę należy wrzucić wypełnione karty do urny wyborczej znajdującej się przy wejściu do kościoła.
 14. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej i zapoznania się z nowym numerem Głosu Królowej.

 

Wszystkim Parafianom, gościom, Solenizantom, Jubilatom tego tygodnia 

życzymy błogosławieństwa  Bożego i opieki Matki Bożej Królowej Świata.

                                                                                                 

                                                           Ks. Wiesław Ogórek SDS, proboszcz