Wakacyjny wyjazd ministrantów

W ostatnich dniach wakacji (dokładnie w dniu odpustu parafialnego) ministranci z Cygańskiego Lasu wybrali się na Dolny Śląsk. Tam mieszkając w naszym seminarium w Bagnie, z jednej strony delektowali się ciszą i rytmem klasztornym, z drugiej zwiedzali lokalne zakamarki.

Pierwszego dnia mogli przyjrzeć się życiu zakonnemu. Po zwiedzeniu zamku starsza brać lektorska udała się do ogrodu, gdzie wspólnie z nowicjuszami przygotowywali produkty na obiad.Młodsi w tym czasie spacerowali po parku i rozegrali mecz. Po obiedzie był czas na przejażdżkę bryczką po pobliskich lasach.

Drugiego dnia wszyscy wyruszyli do wrocławskiego ZOO, gdzie od niedawna można wejść też do Oceanarium. Choć był to główny punkt wycieczki, w drodze powrotnej ministranci zwiedzili też bazylikę św. Jadwigi Śląskiej a wieczorem dzieląc się na trzy grupy odbyli zabawę w podchody.

Kolejne dni przysparzały wiele atrakcji. Oprócz wrocławskiego rynku, katedry i aquaparku przygotowana była wyprawa na górę Ślężę, a także wizyta w domu dla dzieci niepełnosprawnych w Wierzbicach.

Ministranci pełni wrażeń powrócili do Bielska – Białej w czwartek w późnych godzinach nocnych. Na peronie z utęsknieniem czekali rodzice. Patronem wyjazdu był nasz założyciel Sługa Boży o. Franciszek Jordan, to jego sylwetkę mięli okazję dokładnie poznać uczestnicy wyjazdu.