OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE V Niedziela Wielkiego Postu 21 marca 2021 r.

1.      Serdecznie witamy księdza rekolekcjonistę ks. dr Józefa Tarnówkę SDS, który poprowadzi nasze tegoroczne rekolekcje parafialne dla dorosłych, na które wszystkich serdecznie zapraszamy. W poniedziałek, wtorek i środę Msze święte z nauką ogólną będą sprawowane o godz. 6.30, 9.00 i 18.00. W czasie trwania rekolekcji nie będzie Mszy św. o godz. 7.00. Okazja do spowiedzi będzie każdego dnia rekolekcji przed każdą Mszą Św. W środę na Mszach świętych zbierana będzie taca przeznaczona dla Księdza Rekolekcjonisty. Módlmy się o owocne przeżycie rekolekcji

2.      W dzisiejszą niedzielę zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 17.15

3.      W poniedziałek 22 marca, po Mszy św. rekolekcyjnej zapraszamy na nabożeństwo  do Świętej Rity z poświęceniem róż przyniesionych przez wiernych. Podziękowania i  prośby do Świętej można złożyć przed Mszą Świętą przy wejściu do kościoła.

4.      Adoracja Najświętszego Sakramentu w środę i czwartek od godz. 15.00 do 18.00. w piątek od godz. 15.00 do 17.00

5.      W czwartek 25 marca w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego rozpoczynamy modlitwę Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Oficjalne podjecie modlitwy odbędzie się na Mszy Świętej o godz. 18.00. Zapraszamy wszystkich tych, którym los dzieci nienarodzonych nie jest obojętny do tego modlitewnego wsparcia dzieci i ich rodzin

6.      W piątek zapraszamy na Drogę Krzyżową o godz. 17.15.

7.      Zapraszamy wszystkie dzieci i ich rodziny do udziału w parafialnym konkursie na NAJPIĘKNIEJSZĄ PALMĘ WIELKANOCNĄ. Rozstrzygniecie konkursu i wręczenie nagród odbędzie się w Niedzielę Palmową na Mszy św. o godz. 11.00

8.      Przy wyjściu z kościoła do skarbony można złożyć ofiarę na kwiaty do Grobu Pańskiego. Za złożone już ofiary składamy serdeczne „Bóg Zapłać”.

9.      W niedziele Palmową młodzież  S.P nr 25 w ramach Pola Nadziei będzie sprzedawała palmy, dochód w całości przekazany zostanie Hospicjum im. Jana Pawła II w Bielsku-Białej.

10.  Zachęcamy do lektury prasy katolickiej  w tym nowego numeru gazetki parafialnej „Głos Królowej”.

11.  Zapraszamy do uczestnictwa w Mszach św. zachowując przepisy na czas epidemii.

 

Wszystkim Parafianom, Gościom, Solenizantom, Jubilatom tego tygodnia

życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Królowej Świata.

 

Ks. Wiesław Ogórek SDS, proboszcz