Ogłoszenia parafialne I NIEDZIELA ADWENTU 27 listopada 2016 r.

 

 1. W Kościele rozpoczynamy nowy okres liturgiczny – Trwajmy w postawie czuwania i oczekiwania na Zbawiciela, prostując ścieżki naszego życia.  Serdecznie zapraszamy na roraty, zwłaszcza dzieci i rodziców, o godz. 18.00.
 2. W dniu dzisiejszym z przed ołtarza wszyscy chętni mogą zabrać chlebki z numerami rodzin potrzebujących naszego wsparcia z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Paczki świąteczne prosimy złożyć w niedzielę 18 grudnia w sklepiku. Termin rozdania paczek dzieciom będzie podany w najbliższym czasie.
 3. W nadchodzącym tygodniu przypadają:

– w środę – święto św. Andrzeja, Apostoła;

– w sobotę – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego.

W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca.

W I Czwartek modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

W I Piątek oddajemy cześć i uwielbienie Najświętszemu Sercu Pana.

W I Sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi.

Objazd chorych odbędzie się przed świętami Bożego Narodzenia, tj. 9 i 10 grudnia od godz. 8.00. Dodatkowych chorych prosimy zgłaszać w zakrystii.

 1. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz.17.30, natomiast adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek po wieczornej Mszy św.
 2. W przyszłą niedzielę, 4 grudnia, będziemy modlić się w intencji górników i ich rodzin przez wstawiennictwo św. Barbary, ich patronki. Jest to również Dzień modlitw za bezrobotnych. W tym dniu modlitwą oraz ofiarą do puszek wspieramy Kościół na Wschodzie.
 3. Comiesięczne spotkanie dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców odbędzie się 1 grudnia o godz. 17.00 w naszym kościele.
 4. Świetlica Środowiskowa (Dzieciątka Jezus) znajdująca się przy ul Grzybowej 8 prowadzi nabór dzieci w wieku od 6 do 14 lat. Możliwy jest przywóz ze szkoły do świetlicy i z powrotem. Szczegóły w gablocie.
 5. W dolnym kościele po Mszach św. czynny jest sklepik. Zachęcamy do kupowania świec wigilijnych, opłatków, kartek świątecznych. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony dla osób z naszej parafii, które potrzebują materialnego wsparcia.
 6. Zbiórka darów dla Ukrainy i innych krajów Europy Wschodniej odbędzie się 5 i 6 grudnia w godzinach 16.30 – 19.00 w parafiach: NSPJ przy dworcu w Bielsku – Białej oraz w św. Maksymiliana Kolbe w Aleksandrowicach.
 7. W przyszłą niedzielę, przed kościołem, harcerze z parafii św. Maksymiliana Kolbe, będą sprzedawać ozdoby choinkowe na rzecz chorego dziecka.
 8. W prasę katolicką można zaopatrzeć się w zakrystii, a w kolejny numer gazetki parafialnej „Głos Królowej” przy wejściowych drzwiach z kościoła.
 9. W minionym tygodniu  z naszej wspólnoty parafialnej Bóg odwołał do wieczności śp. Aleksandra Stolarskiego, Benona Hojeńskiego SDS i ks. Andrzej Sulewski SDS . Ich  dusze polecajmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie… 

 

 

 

Na czas adwentowej radości

 niech nam wszystkim Bóg błogosławi