OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE III Niedziela Adwentu 17 grudnia 2017

1). Liturgia dzisiejszej niedzieli w słowie Bożym  i modlitwach mszalnych wzywa nas do chrześcijańskiej radości – niech radość towarzyszy nam w tym ostatnim tygodniu przygotowań do Świat Bożego Narodzenia.

2). Dzisiaj o godz. 17.30 zapraszamy na Nieszpory Niedzielne

3). W środę  zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz.17.30

4). W czwartek 21 XII br. serdecznie zapraszamy Czcicieli Bożego Miłosierdzia na godz. 16.30 do Dolnego Kościoła a o godz. 17.00 na wspólne nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia przed Najświętszym Sakramentem.

5). Do piątku zapraszamy na Msze św. Roratnie o godz. 18.00. W piątek nastąpi zakończenie Rorat.

6). W piątek o godz. 8.30 zostanie odprawiona Msza św. dla Szkoły Mistrzostwa Sportowego „Rekord”.

7).W środę, piątek i sobotę przypadają Kwartalne Dni Modlitw o życie chrześcijańskie                w rodzinie. Prośmy za nasze rodziny i przygotowujących się do sakramentu małżeństwa

8). W tym tygodniu zachęcamy do skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania. Niech nikt nie pozostanie niepojednany z Bogiem na czas świętowania Bożego Narodzenia. Z Sakramentu Spowiedzi Świętej w naszym kościele będzie można skorzystać podczas każdej Mszy św.

w tym tygodniu oraz

         – w Czwartek od godz. 17.00-18.30

         – w Piątek od godz. 16.00- 18.30

         – w Sobotę od godz. 6.30 – 9.00 oraz od 15.00 – 18.30

9). Przyszła niedziela 24 grudnia br. to dzień Wigilii Bożego Narodzenia. W tym dniu nie będzie Mszy św. wieczornej o godz. 18.00. Natomiast zapraszamy na Mszę św. Pasterską o godz. 24.00. Na Pasterce towarzyszyć nam będzie zespół góralski „Hajduki” ze Szczyrku.

10). Dziękujemy za złożoną ofiarę do puszek na Kościół na Wschodzie. Zebraliśmy kwotę

1245 zł. oraz za złożone ofiary podczas kiermaszu świątecznego organizowanego przez misyjną grupę dziecięcą „Jordanki”, które zebrały 460 zł. Bóg Zapłać!

11). W ubiegłym tygodniu spłonęły dwa domy. Dwie rodziny zostały bez dachu nad głową. Wspólnota Bagno i wolontariusze postanowili zebrać fundusze na ten cel. Jako dowód wdzięczności za wsparcie będą dziś po Mszach św. rozdawać herbatę.

12). W  dolnym kościele czynny jest sklepik parafialny, w którym można zaopatrzyć się w opłatki i świece wigilijne.

13). W zakrystii można składać wypominki roczne oraz zamawiać intencje mszalne.

14). Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej.

15). Prosimy o sprawdzenie poprawności intencji wywieszonych na najbliższy tydzień.

16). W minionym tygodniu do wieczności odszedł śp. Bolesław Cymbała. Jego duszę  

polecajmy Bożemu Miłosierdziu. Módlmy się… Wieczne odpoczywanie…

 

Wszystkim Parafianom, Solenizantom, Jubilatom tego tygodnia życzymy

błogosławieństwa Bożego  i opieki Matki Bożej Królowej Świata.

 

Ks. Wiesław Ogórek SDS proboszcz