Ogłoszenia parafialne XVIII Niedziela Zwykła 31 lipca 2016

1. Serdecznie zapraszamy na nieszpory niedzielne o godz. 18.30.
  2. W poniedziałek rozpoczynamy miesiąc trzeźwości i abstynencji. Módlmy się o trzeźwość w naszych rodzinach, parafii i narodzie. Sami również podejmujmy postanowienia abstynenckie. W tym dniu przypada 72 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Pamiętajmy w modlitwach o tych, którzy polegli w walce o naszą wolność;
  3. W nadchodzącym tygodniu liturgicznym przeżywamy:
    • w poniedziałek– wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła;
    • we wtorek przypada dzień odpustu Porcjunkuli, który można uzyskać pod zwykłymi warunkami: nawiedzając kościół parafialny i modląc się w intencjach Ojca Świętego;
    • w czwartek – wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, patrona proboszczów;
    • w sobotę – święto Przemienienia Pańskiego.
  4. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz.18.30, a w czwartek od godziny 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.
  5. W I Czwartek Miesiąca modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne oraz za kapłanów. W I Piątek Miesiąca wynagradzamy Najświętszemu Serca Pana Jezusa, a w I Sobotę Miesiąca oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu Maryi. W sobotę, po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi. W tym dniu, na wieczornej Mszy św. modlimy się za Dobrodziejów naszego kościoła, żywych i umarłych.
  6. W sobotę, od godz. 8.00 objazd chorych, których odwiedzają ks. Janusz, ks. Piotr, a 12 sierpnia objazd chorych, których odwiedza ks. Tadeusz, również od godziny 8.00.
  7. W sobotę, 6 sierpnia, wyrusza piesza pielgrzymka z naszej diecezji na Jasną Górę. Rozpocznie się ona w Hałcnowie Mszą św. o godz. 8.00.
  8. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za złożone ofiary z okazji św. Krzysztofa na zakup samochodów dla misjonarzy. Zebrano 1550 zł.
  9. W dniach od 1 do 8 sierpnia będzie można złożyć makulaturę. Dochód ze zbiórki jest przeznaczony na budowę kuchni i stołówki w Pariakoto w Peru.
  10. W prasę katolicką można zaopatrzyć się w zakrystii, a przy drzwiach wyjściowych z Kościoła w wakacyjną wkładkę „Głos Królowej”.
  11. W minionym tygodniu Bóg powołał do wieczności ks. Tomasza Chudego SDS, który pochodził z parafii NMP Królowej Polski. Jego duszę polecajmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie…