OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE II Niedziela Wielkiego Postu – 25 lutego 2018 r.

 1. Dzisiaj zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 17.15
 2. Modlitwą i ofiarą do puszek wspieramy dzieci Afryki w ramach dzieła „Ad gentes”.
 3. Dziś podczas Mszy Świętej o godz. 11:00 zostaną przyjęci nowi kandydaci do służby ołtarza. Polecamy ich modlitwie. Równocześnie zachęcamy wszystkich dorosłych mężczyzn do służby Bogu. W pierwszym Kościele to właśnie dorośli mężczyźni posługiwali podczas Liturgii. Zapraszamy by w zakrystii zgłaszać chęć służby na poszczególnych Mszach Świętych niedzielnych.
 4. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.30
 5. W środę imieniny obchodzi  nasz Pan kościelny Roman. Zapraszamy na Mszę św. w jego intencji o godz. 18.00
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
 7. W czwartek wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja o godz. 17.00
 8. W piątek spowiedź dla dzieci i młodzieży o godz. 16.00 oraz Msza Św. o godz. 16.30. W tym dniu zapraszamy na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 17.15, którą poprowadzi RMS „Bagno”. Podczas Drogi Krzyżowej będzie można skorzystać z sakramentu spowiedzi.
 9. W tym tygodniu odwiedzamy chorych:

– w piątek od godz. 8.00 – ks. proboszcz

– w sobotę od godz. 8.00 – ks. Janusz i ks. Piotr

 1. W sobotę zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi, po porannej Mszy św.
 2. W zakrystii oraz do skarbony przy bocznym wyjściu od strony parkingu można złożyć ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu
 3. W ciągu tygodnia Msze św. sprawowane są w dolnym kościele.
 4. W dniach od 19 do 25 lutego br. w Krakowie odbywała się XXXII Kapituła Prowincjalna na której wybrano nowy zarząd Salwatorianów Prowincji Polskiej. Prowincjałem został ks. Józef Figiel, wiceprowincjałem ks. Karol Kulczycki, ekonomem ks. Dariusz Partyka, sekretarzem ks. Sławomir Noga, konsultorami do spraw apostolatów: ks.Tomasz Raćkos i ks. Mirosław Stanek. Nowo wybrany zarząd polecamy waszym modlitwom i życzymy mu wiele światła Ducha Świętego w kierowaniu Polską Prowincją Salwatorianów.
 5. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej i nowego numeru gazetki parafialnej „Głos Królowej”.
 6. W minionym tygodniu do wieczności odeszła śp. Julia Skrzela. Duszę zmarłej polecajmy Miłosierdziu Bożemu. Módlmy się… Wieczne odpoczywanie…

 

Wszystkim Parafianom, Solenizantom, Jubilatom tego tygodnia  

życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Królowej Świata.

                                                                 

 

                                                                  Ks. Wiesław Ogórek SDS, proboszcz