V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU Ogłoszenia parafialne 02.04 2017 r.

 1. Serdecznie witamy Księdza rekolekcjonistę Tomasza Raćkosa SDS, który poprowadzi nasze tegoroczne rekolekcje parafialne, na które wszystkich serdecznie zapraszamy. Rodziców prosimy, aby dopilnowali swoje dzieci, by uczestniczyły w swoich naukach rekolekcyjnych. Módlmy się wszyscy o dobre przeżycie i właściwe przygotowanie się do spowiedzi świętej. Okazja do spowiedzi będzie podczas każdej Mszy św. oraz w poniedziałek od godz. 16.00 do 20.00. Prosimy o korzystanie z tej okazji i nie odkładania sakramentu pojednania na czas przedświąteczny. W sposób szczególny zachęcamy do wzięcia udziału w Parafialnej Drodze Krzyżowej, w środę  o godz. 19.00. Na czas rekolekcji Msze święte z nauką ogólną będą sprawowane o godz. 8.00, 18.00 i 20.00. W środę na Mszach świętych zbierana będzie taca przeznaczona dla Księdza Rekolekcjonisty.
 2. W dniu dzisiejszym obchodzimy dwunastą rocznicę śmierci św. Jana Pawła II.
 3. Gorzkie Żale  z kazaniem pasyjnym o godz. 17.15.

W I czwartek miesiąca modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne. Po Mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00.

 1. W I piątek miesiąca oddajemy cześć NSPJ. W tym dniu objazd chorych, których odwiedza ks. Tadeusz, od godz. 8.00. Natomiast w sobotę objazd chorych, od godz. 8.00, których odwiedzają ks. Piotr i ks. Janusz.
 2. Zapraszamy rodziców i dzieci pierwszokomunijne na spotkanie w czwartek na godz. 17.00 do kościoła.
 3. W Niedzielą Palmową odbędzie się konkurs na najładniej wykonaną palmę na Mszy św. dziecięcej, o godz. 11.00. Ministranci i młodzież z naszego duszpasterstwa Bagno będzie sprzedawać własnoręcznie wykonane palmy przed każdą Mszą Świętą.
 4. Przed oraz każdej Mszy Świętej czynny jest sklepik parafialny. Dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na pomoc najbiedniejszym z naszej parafii.
 5. Towarzystwo Brata Alberta prowadzi dziś kwestę przed kościołem dla ubogich.
 6. W środę rozpoczynamy cykl spotkań dla małżeństw „Przystańcie w drodze”. Zostało już bardzo mało miejsc. Szczegóły na plakatach.
 7. Dziś ostatni dzień zapisów na pieszą pielgrzymkę do Łagiewnik w dniach 30 kwietnia – 3 maja. Zapisywać można się w zakrystii.
 8. W prasę katolicką można zaopatrzyć się w zakrystii a przy drzwiach wyjściowych z Kościoła w kolejny numer parafialnej gazetki „Głos Królowej” .
 9. W zakrystii można składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Dotychczas zebrano 390 zł.
 10. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary na Dom Matki i Dziecka. Zebrano 700 zł i na klasztor sióstr Klarysek. W miesiącu marcu zebrano 1756 zł.
 11. W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na potrzeby naszego kościoła. Dotychczas uporządkowano plac wokół kościoła i wykonano fundamenty pod pomnik św. Jana Pawła II, Matki Bożej Niepokalanie Poczętej i o. Jordana.
 12. Czciciele Bożego Miłosierdzia serdecznie zapraszają do Łagiewnik na nocne czuwanie przed świętem Bożego Miłosierdzia. Informacje na plakatach. Zapisy w zakrystii. Wyjazd 22 kwietnia o godz. 17.00.
 13. Zapraszamy na XXXVIII pokutny marsz różańcowy w intencjach naszej Ojczyzny 8 kwietnia. Rozpoczęcie o godz. 15.00 w kościele pw. NSPJ w Bielsku – Białej.
 14. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Bóg powołał do wieczności: + Stanisławę Mrówka, + Alojzę Chowaniec, + Bogdana Zoń , +Janusza Łojko i Mariana Owczarz. Ich duszę polecajmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie…

 

 

Księdzu Rekolekcjoniści – Darów Ducha Świętego,

a  wszystkim Parafianom z okazji rekolekcji

 życzymy otwartości serca na łaskę Bożą

oraz zdrowia i opieki Matki Bożej Królowej Świata.