Salwatoriańskie Forum Młodych 2019 r. – ruszyły zapisy!!!!!!!!!!!!!!!!!

Wakacje dla młodzieży – FORUM MŁODYCH

Zapraszamy młodzież na Forum Młodych. Impreza co roku odbywa się na Dolnym Śląsku w miejscowości Dobroszyce ok. 25 km od Wrocławia. Co to jest Forum Młodych? To 10 dni podczas, których na modlitwie doświadczysz Boga, spotkasz wielu rówieśników z całej Polski i nie tylko, wysłuchasz mądrych ludzi, a także przez 5 dni będziesz mógł uczestniczyć w warsztatach z interesującego Cię działu.

Wszystko zaczyna się w sobotę 6 lipca 2019. Ponad 400 uczestników podzielonych jest na kilkunastoosobowe grupy. Niedziela to dzień zapoznania i integracji, a od poniedziałku ruszają warsztaty. Ponad 20 warsztatów do wyboru (m.in. skibord, bębny, mozaika, fotografia, teatr, gospel, iluzja karciana, lectio divina, terapia manualna, koszykówka i piłka nożna); Wybierasz tylko jeden i przez pięć dni masz okazję się konkretnie nauczyć. W piątek udajemy się na drogę krzyżową ulicami Dobroszyc, a w sobotę i niedzielę świętujemy oglądając prezentacje warsztatów i uczestnicząc w koncertach na scenie amfiteatru miejskiego.

Koszt za 10 dni forum (nocleg, wyżywienie oraz profesjonalne warsztaty i koncerty) to jedyna 320 zł.

Szukasz szczegółów? Wejdź na forummlodych.com tam wszystkiego się dowiesz.

Świadectwo: Przecież to już nie jest to, modlitwa przestała dawać mi satysfakcje, a wręcz zniknęła z mojego planu dnia. Na formację, Eucharystię chodziłem chyba już tylko z przyzwyczajenia. Stałem się nijaki, oschły, smutny, po prostu gorszy. Pracowałem na to sumiennie ostatnie miesiące, olewając wszystko i wszystkich – maturę, znajomych, obowiązki, czy nawet plany. Schodziłem co raz niżej wmawiając sobie jednocześnie, że wszystko jest dobrze, że nic nie może być lepiej, że bez Boga też można żyć. Bzdura – nie można. Dwukrotnie otarłem się o śmierć, próbowano wmówić mi różne rzeczy, choroby, faszerowano lekami. Po prostu, życie straciło swoją barwę, czegoś mi strasznie brakowało.

Postanowiłem, że nie jadę tam dla świetnych ludzi i super atmosfery – jadę tam na osobiste rekolekcje, czas tylko dla mnie i Boga. Środa, 6 lipca 21:10 Dojechałem! Trwała adoracja, więc musiałem dojść piechotą pod kościół. Zmęczony, zrezygnowany, wycofany staję pod tym kościołem i tutaj pierwsze zaskoczenie. Do dziś pamiętam radosne miny ludzi, którzy mnie poznali, przytulili, cieszyli się, że jednak przyjechałem.

Witałem się z każdą znajomą mi osobą, jak z bliskim kumplem. W duchu czekałem jednak tylko na tą jedną osobę, dla której podobno tu przyjechałem. Hollywoodzkie powitanie sprawiło, że poczułem się pewniej, jakby przyjęty. Dla mnie osobiście Forum jest zaprzeczeniem wszystkich oczekiwań. Chciałem uciec od ludzi, a trafiłem w sam ich środek. Chciałem w spokoju spędzić czas z Bogiem, a oszalałem na nowo i zwariowałem na Jego punkcie. Chciałem tylko uratować resztki mojej wiary, a zyskałem energię do dalszego życia.

Bóg posłał mnie w konkretnym celu, ale nie wspomniał, że ma też coś dla mnie, wspaniałych ludzi, którzy pozwolili przypomnieć mi, czym jest wiara Chrześcijańska. Może i nie specjalnie starałem się to okazywać, ale każdy Twój uśmiech Boże dawał mi po prostu radość, za co z całego serca Ci dziękuję”.

Maciek Bydelski, uczestnik;