OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXIX Niedziela Zwykła 22 października 2017

I   KALENDARZ LITURGICZNY

 

 • w sobotę – Święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

 

 

II   OGŁOSZENIA

 

 1. Przeżywamy dziś w Kościele Światowy Dzień Misyjny. Serdecznie witamy przedstawicieli „Wolontariatu Misyjnego Salwator”. Na każdej Mszy Świętej uwrażliwiają nas na potrzeby misji i modlą się razem z nami w intencjach misyjnych Kościoła. Do puszek można złożyć ofiarę na potrzeby Misji.
 2. Dzisiaj przed naszym kościołem zbierane są podpisy popierające obywatelski projekt ustawy „Zatrzymaj aborcję”, który ma na celu zatrzymanie zabijania chorych nienarodzonych dzieci. Podpis może złożyć każdy, kto ukończył 18 rok życia. Potrzebny jest numer PESEL.
 3. Do końca października zapraszamy na nabożeństwa różańcowe godz.. 17.15.
 4. W piątek na godzinę 16:00.Zapraszamy na spotkanie dziecięcego koła misyjnego „Jordanki”
 5. Spotkanie Rady parafialnej odbędzie się w poniedziałek 23 października o godz. 19.00 na plebanii.
 6. Zapraszamy na czuwanie związane z Uroczystością Wszystkich Świętych i Świętem Zmarłych. Odbędzie się ono 31 października w naszym kościele. Rozpoczęcie Mszą Świętą, a następnie konferencja o Aniołach, przedstawienie o św. Bracie Albercie Chmielowskim oraz modlitwa za naszych zmarłych ze szczególnym akcentem śp. Helenki Kmieć.
 7. Wypominki na miesiąc listopad można składać w zakrystii wypisane czytelnie i z podaniem ulic.

W intencji poleconych zmarłych zostanie odprawiona Msza św. na cmentarzu 1 listopada o godz. 12.30 oraz 2 listopada (w dzień Zaduszny) o godz. 15.00  Przez cały miesiąc listopad, w intencji poleconych zmarłych, będziemy odmawiać różaniec w kościele o godz. 17.30, oraz na cmentarzu parafialnym w dniach od 1-8 listopada o godz. 20.00

 1. Rada Osiedla w Mikuszowicach Śląskich zaprasza w sobotę 28 października o godz. 15.00 na Mszę św. w intencji osób starszych i czcigodnych wiekiem. Po Mszy św. spotkanie w salce pod kościołem.
 2. Filmowy Ruch Ewangelizacyjny zaprasza na film pt. „Proroctwo”. Projekcja odbędzie się 28 października o godz. 19.00 w kościele ks. Pallotynów obok Szpitala.
 3. Do 28 października trwa XXXII Tydzień Kultury Chrześcijańskiej w Bielsku Białej. Program tygodnia znajduje się na afiszach i w broszurach
 4. Siostry Klaryski od Wieczystej Adoracji z Kęt dziękują za przekazaną ofiarę w kwocie 2498 zł, na utrzymanie Klasztoru. Siostry są zakonem klauzurowym i całą dobę adorują Najświętszy Sakrament, obejmując swoją modlitwą nasze intencje. Zachęcamy do powierzania próśb siostrom. Można je składać do skarbony przy bocznym wyjściu z kościoła od strony parkingu..
 5. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej. W zakrystii: dostępny jest nowy nr „Gościa Niedzielnego” „Niedzieli”, Źródła, oraz kolejny nr gazetki parafialnej „Głos Królowej”.
 6. W zakrystii lub przed kościołem można nabyć Salwatoriański Kalendarz Misyjny na 2018 r., w cenie 6 zł., dochód z kalendarzy przeznaczony jest na misje.
 7. Prosimy o sprawdzenie poprawności brzmienia intencji wywieszonych na najbliższy tydzień.

 

Wszystkim Parafianom, Solenizantom, Jubilatom tego tygodnia życzymy błogosławieństwa  Bożego i opieki Matki Bożej Królowej Świata.          

                                              

                                                                  Ks. Wiesław Ogórek SDS, proboszcz