Przyjęcie kandydatów i ministrantów do Liturgicznej Służby Ołtarza ;-)

W dzisiejszym dniu, w Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla na Mszy Świętej o godz. 11 odbył się obrzęd przyjęcia kandydatów i ministrantów do Liturgicznej Służby Ołtarza. 16 chłopców przez dłuższy czas skrupulatnie przygotowywało się do tego ważnego zadania.  W tak podniosłej dla nich chwili, obiecali wiernie służyć swojemu Królowi- Jezusowi, a tym samym pełnić posługę wobec całej parafii.

Liturgiczna Służba Ołtarza to ważna część naszej parafii! Posługując samemu Chrystusowi, posługują także nam-parafianom. W brew pozorom nie jet to łatwa służba, wymaga od chłopców wiele dyscypliny i zaparcia. O swojej przynależności do Chrystusa świadczą nie tylko przy ołtarzu ale także poza nim!

Cieszymy się ogromnie, że tak wielu młodych pragnie pełnić służbę przy ołtarzu! Gratulujemy im samych, ich rodzino oraz ks. Pawłowi Radziejewskiemu SDS, który jest opiekunem grupy.

Dedykujemy Wam słowa papieża Franciszka, które skierował niedawno do ministrantów: “Potrzeba wysiłku, aby zawsze czynić dobro i stawać się świętymi. Droga do świętości nie jest dla leniuchów, wymaga trudu. Widzę, że wy, ministranci angażujecie się w tę drogę. Pan Jezus dał nam prosty program, by podążać drogą ku świętości: przykazanie miłości Boga i bliźniego. Starajmy się być dobrze zakorzenionymi w przyjaźni z Bogiem, wdzięcznymi za Jego miłość i pragnącymi służyć Jemu we wszystkim.”

 

Brawo Chłopaki !!!!!

 

 

 

 

Zapraszamy do Galerii, gdzie znajdują się zdjęcia z uroczystości.