Pielgrzymi z Francji dobrze przyjęci

Od czwartku 21.08 do poniedziałku 25.08 gościliśmy pielgrzymów spod Wersalu. Nasze rodziny bardzo ciepło ich przyjęły, a i sami przybysze okazali się życzliwą, radosną i rozśpiewaną grupą.

Dwa pierwsze dni pobytu były zaplanowane przez diecezjalne centrum. Goście odbyli Mszę Świętą na Trzech Lipkach a następnie zwiedzili Bielsko-Białą W drugim dniu udali się do Austchwitz, by uczcić pamięć poległych w czasie II Wojny Światowej.

Sobota w całości należała do parafii. Po Eucharystii rozegraliśmy mecz PL-FR na pobliskim Rekordzie, a następnie w trzech grupach udaliśmy się do Domów dla osób starszych. Następnie krótki obiad i gra “podchody” na Kozią Górkę. Gdy drużyny były już na miejscu skosztowaliśmy kiełbasek z ogniska, a następnie powróciliśmy na parafię. Tam czekała kapela góralska, przy śpiewach, której pielgrzymi podskakiwali nawet w kształt Poloneza.

Niedzielna Eucharystia wraz ze wspólnotą parafialną odbyła się o godz. 11:00. W godzinie miłosierdzia zmówiliśmy wspólnie koronkę, a następnie udaliśmy się na halę pod Dębowcem, gdzie oprócz koncertów, przeżyć można było adorację i rozesłanie do Krakowa.

Nasi pielgrzymi opuścili Cygański Las w poniedziałek o godz. 9:00. Życzymy im owoców tego spotkania.

Galeria