Parafianie u stóp św. Rity

W sobotę 22 września w grupie 50-ciu osób pojechaliśmy do Krakowa do Świętej Rity, by tam
dziękować i powierzać Miłosiernemu Bogu nasze sprawy przez wstawiennictwo tej pięknej Świętej. Mimo iż poranek był deszczowy, niebo się rozchmurzyło, a nawet wyszło słońce. I w naszych sercach rozbłysło światło nadziei po nabożeństwie do Świętej Rity i Mszy Świętej z poświęceniem róż. Poszliśmy również odwiedzić Kościół Świętego Michała Archanioła i Świętego Stanisława na Skałce, obok którego jest źródełko tego Świętego. Takie nabożeństwa do Świętej Rity i Msza Święta z poświęceniem róż odprawiane są 22 dnia każdego miesiąca w parafii Opatrzności Bożej w Bielsku- Białej. My jednak tym razem wybraliśmy się w dalszą drogę, by naszą ufność potwierdzić trudem podróży.
„Jesteśmy rozradowani, że mogliśmy się modlić przed figurą Świętej Rity i osobiście dziękować i prosić o błogosławieństwo dla nas, naszych rodzin i osób nam bliskich. Chwała Panu.” Krystyna i Lucyna.

„Czasami warto spędzić inaczej dzień, w oderwaniu od sobotnich domowych obowiązków, swoje myśli i uczucia skierować ku wyższym celom, poznaniu zwykłych i wielkich świętych. Święta Rita jest przykładem poświęcenia i zawierzenia. Pamiętajmy o tej świętej.Dziękujemy za wspaniałe przeżycie i duchową modlitwę u stóp Św. Rity.” Maria i Maryla z Domu Dziennego pobytu „Józefów”

„Przecudne duchowe przeżycie, pełne zawierzenia Św. Ricie. Pyszna duchowa uczta.”
Beata i Natalia

„Dzień był wyjątkowo udany i zapewne niezapomniany.” Agnieszka, Kuba (lat 6), Adela, Marta (lat 12)
„Dziękuję Panu Bogu i Świętej Ricie za ten czas pielgrzymowania. Myślę, że prośby, które
przedstawiłam będą wysłuchane. Tobie cześć i chwała nasz Panie. Amen.” Mariola

„Jeśli postawa Świętej Rity zachęciła nas do większej wytrwałości, wiary i ufności, to czas na naszej pielgrzymce został z pewnością właściwie zainwestowany.” Zyk

„Wracamy do domów z ufnością i wielką nadzieją, że intencje, które zanosiliśmy do Świętej Rity zostaną wysłuchane i stanie się niejeden cud. Co niech się stanie. Amen.” Krzysztof, Urszula, Irena, Maria, Elżbieta.

Fredzia K.