OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XX Niedziela Zwykła 15 sierpnia 2021 r. Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

 

 

I   KALENDARZ LITURGICZNY

 

  • We wtorek – wspomnienie Św. Jacka, prezbitera.
  • W piątek – wspomnienie Św. Bernarda opata i doktora Kościoła.
  • W sobotę – wspomnienie Św. Piusa X, papieża.

 

II   OGŁOSZENIA

 

  1. Msze św. w tygodniu, w okresie wakacji są odprawiane o godz. 7.00 i 18.00. W niedzielę nie ma Msza św. Młodych o godz. 19.15. Kancelaria parafialna w okresie wakacji czynna: w poniedziałki, środy i piątki po wieczornej Mszy Św., a spowiedź święta przed każdą Mszą Świętą.
  2. Adoracja Najświętszego Sakramentu w środę, czwartek i piątek od godz. 15.00 do 18.00.
  3. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 17.30.
  4. W przyszłą Niedzielę 22 sierpnia przeżywać będziemy odpust parafialny. Uroczystą sumę o godz. 12.30 odprawi ks. Mirosław Socała SDS. Serdecznie zapraszamy do udziału w Mszy św. odpustowej naszych parafian, młodzież, ministrantów, dzieci. Zachęcamy do uzyskania odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami. Po Mszy św. odpustowej zapraszamy wszystkich parafian i gości na uroczysty koncert w wykonaniu skrzypka Pana Piotra Sadowskiego wraz z orkiestrą im. Telemana. A o   18.00 zapraszamy na Mszę Świętą i nabożeństwo  do Świętej Rity z poświęceniem róż przyniesionych przez wiernych. Podziękowania i  prośby do Świętej można złożyć przed Mszą Świętą przy wejściu do kościoła.
  5. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej i nowego numeru gazetki parafialnej.

 

 

Wszystkim Parafianom, Gościom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia

życzymy błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Królowej Świata.                                            

                                         

                                          Ks. Wiesław Ogórek SDS, proboszcz