Ogłoszenia parafialne XVI Niedziela Zwykła 17 lipca 2016 r.

 

 1. Zapraszamy na nieszpory niedzielne o godzinie 18.30.
 2. W tygodniu liturgicznym obchodzimy:
 • w środę – wspomnienie bł. Czesława;
 • w piątek – wspomnienie św. Marii Magdaleny;
 • w sobotę – święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy.

 

 1. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz.18.30, a w czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 18.00.
 2. bp Roman Pindel udzielił dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek 22 lipca z okazji Dni Diecezji i Światowych Dni Młodzieży.
 3. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. odbędzie się poświęcenie pojazdów. Wszystkich, którzy chcieliby poświęcić swoje pojazdy, prosimy o zatrzymanie się przy wyjeździe z placu kościelnego. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na „samochody dla misjonarzy”. Życzymy szczęśliwych powrotu do domu, bezpiecznej jazdy i więcej serdeczności i życzliwości wśród prowadzących pojazdy mechaniczne.
 4. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone w zeszłą niedzielę na potrzeby naszego kościoła.
 5. Salwatorianie świeccy zapraszają na rekolekcje: „Na drodze duchowego rozwoju z bł. Marią od Apostołów” do Trzebini w dniach 24 – 26 września br. roku. Szczegóły w gablocie.
 6. W prasę katolicką można zaopatrzyć się w zakrystii, a przy drzwiach wyjściowych z kościoła w wakacyjną wkładkę „Głos Królowej”.
 7. Czciciele Bożego Miłosierdzia zapraszają chętnych na spotkanie, w celu lepszego poznania św. siostry Faustyny i Jej „Dzienniczka”, w czwartek 21. 07 o godz. 17.30 w dolnym kościele.
 8. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” rodzinom, które przyjmują obraz Jezusa Miłosiernego i zapewniamy o naszej modlitwie w ich intencji w każdej Mszy św.
 9. Aktualny plan peregrynacji obrazu Jezusa Miłosiernego jest wywieszony w gablotach.
 10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Bóg powołał do wieczności śp. Jana Glenia oraz Stanisława Włodarskiego. Ich dusze polecajmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie…

 

 

 

Wszystkim kierowcom życzymy opieki św. Krzysztofa, pewnej ręki i bystrego oka.

Naszym Parafianom i Tym, którzy wypoczywają na terenie naszej parafii życzymy opieki MB Królowej Świata i błogosławieństwa Bożego.