OGŁOSZENIA PARAFIALNE XIX Niedziela Zwykła 12 sierpnia 2017

I   KALENDARZ LITURGICZNY

 1. W nadchodzącym tygodniu w kalendarzu liturgicznym przeżywać będziemy:
  • We wtorek – uroczystość Św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika, Patrona naszej Diecezji. Polecajmy Bogu wszystkie sprawy naszego lokalnego kościoła.
  • w środę, 15 sierpnia – uroczystość Wniebowzięcia NMP. W Polsce nazywana jest świętem „Matki Bożej Zielnej”. Msze święte z poświęcenie ziół i kwiatów w porządku niedzielnym.
  • w piątek – wspomnienie św. Jacka, prezbitera.

.
.

II   OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

 1. Zapraszamy na nabożeństwo Fatimskie, jutro tj. 13.08 br. O 18.00 Msza św. a po niej procesja
  i adoracja do godz. 20.00.

 

 1. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.30;
  Adorację Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 17 do 18. Codziennie od 7-18 kościół jest otwarty, dlatego zapraszamy do nawiedzania kościoła.

 

 1. Informujemy, że uroczystość odpustową naszej parafii będziemy przeżywać 26 sierpnia br.. Biesiada Parafialna odbędzie się w niedzielę 9.09 br. przy naszym kościele. Prosimy o składanie fantów w zakrystii. Prosimy również życzliwe osoby o upieczenie ciasta.

 

 1. Zbiórka makulatury w tym miesiącu od 24 do 31 sierpnia.

 

 1. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej. W zakrystii: dostępny jest nr „Gościa Niedzielnego” „ Niedzieli”, Źródła a przy drzwiach wyjściowych z Kościoła „Głos Królowej”.

 

 1. Dziecięca grupa misyjna Jordanki serdecznie dziękuje wszystkim parafianom za zaangażowanie w akcję „Paczka dla dzieciaczka”. Dziękujemy tym co przynieśli ubrania oraz złożyli ofiarę za ciasto. Zebraliśmy 1750,60 zł. pozwoliło to opłacić wysyłkę.

 

.
III   OGŁOSZENIA INNE

 1. Zapraszamy na uroczystości ku czci św. Maksymiliana Kolbego w 77 rocznicę jego męczeńskiej śmierci. Odbędą się one w Auschwitz-Birkenau 14 sierpnia b.r. (wtorek), szczegóły w gablocie.
  .
 2. XI nocne czuwanie naszej diecezji w sanktuarium Maryjnym na Jasnej Górze odbędzie się
  17-18.08 br. Szczegóły w gablocie.
 3. W minionym tygodniu Bóg powołał do wieczności śp. Małgorzatę Mika oraz śp. Jana Siudę – wieloletniego organistę naszej parafii, którego pogrzeb odbędzie się we wtorek 14.08.18, w naszym kościele. O godz. 12:30 różaniec, o godz. 13:00 Msza Święta pogrzebowa. Ich duszę polecajmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie…

 

 

Wszystkim Parafianom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia i tym wszystkim, którzy wypoczywają na terenie naszej parafii życzymy błogosławieństwa  Bożego i opieki Matki Bożej Królowej Świata

                                                                                                           

 Ks. Wiesław Ogórek SDS 

                proboszcz