Ogłoszenia parafialne UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA 20 listopada 2016 r

 1. Obchodzimy dzisiaj uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Módlmy się w intencji członków parafialnej Akcji Katolickiej z racji ich święta. Jest to również święto Liturgicznej Służby Ołtarza, dlatego dokonamy dziś przyjęcie nowych członków do grona ministrantów i lektorów. Zapraszamy też wszystkich, którzy byli ministrantami naszej parafii w ubiegłych latach, na wspólne świętowanie dziś o 17:30 w dolnym kościele.
 2. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe w intencji zmarłych o godz.17.30. W tym tygodniu modlimy się za zmarłych z ulicy:

– poniedziałek: ul. Grzybowa, Grotowa, Kalinowa

– wtorek: ul. Rzeczna, Jabłeczna, Jaworowa, Zorzy

– środa: ul. Pogodna, Podleśna, Przyjemna, Przełom

 1. W nadchodzącym tygodniu obchodzimy:

w poniedziałek  –  wspomnienie Ofiarowania NMP. Jest to dzień imienin ks Janusza Barglika SDS i ks. bp. seniora Janusza Ziemniaka. Obu solenizantów otoczmy naszą modlitewną pamięcią.

we wtorek – wspomnienie św. Cecylii, patronki śpiewu kościelnego. Módlmy się w int. naszego pana organisty – pana Przemka oraz w int. naszej scholi parafialnej.

W czwartek – wspomnienie św. Andrzeja Prezbitera i Towarzyszy.

W pierwszą niedzielę adwentu przed ołtarzem w koszu będą wyłożone chleby. Każdy chleb będzie zawierał numer rodziny, znanej ks. Januszowi i ks. Pawłowi, która potrzebuje określonego wsparcia przed świętami Bożego Narodzenia. Dobrowolne wzięcie chleba jest równoznaczne z przygotowaniem świątecznej paczki, zwłaszcza mając na uwadze dzieci.

 1. Krucjata Różańcowa zaprasza na XXXIII Pokutny Marsz Różańcowy w int. naszej Ojczyzny 26 listopada Rozpoczęcie marszu w kaplicy kościoła NSPJ w Bielsku – Białej o godz. 15.00.
 2. Wspólnota Galilea zaprasza w piątek 25 listopada na Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie.
 3. Do naszego kościoła zakupiliśmy z ofiar złożonych na tacę cztery nowe mikrofony i dokonano naprawy nagłośnienia. Za ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
 4. Dziękujemy również za złożoną makulaturę. W pierwszym tygodniu grudnia będzie można złożyć makulaturę po raz ostatni w tym roku.
 5. Od przyszłej Niedzieli w dolnym kościele czynny będzie sklepik parafialny, w niedziele przed i po Mszach św., natomiast w tygodniu przed roratami, w którym będzie można zaopatrzyć się w opłatki i świece wigilijne. Ofiary zebrane z ich sprzedaży będą przeznaczone, jak w poprzednich latach, dla rodzin potrzebujących pomocy.
 6. Filmowy Ruch Ewangelizacyjny zaprasza na film pt. „Jak Bóg da”. Projekcja filmu odbędzie się w kościele ks. Pallotynów w sobotę 26 listopada po wieczornej Mszy św., tj. o godz. 19.00.
 7. Dom Kultury w Olszówce zaprasza 23 listopada o godz. 18.00 na prezentację multimedialną z podróży po Armenii. Natomiast 25 listopada (w piątek) Dom Kultury zaprasza wszystkie chętne panie na bezpłatne zajęcia artystyczne, na których będzie można wykonać dekoracje związane ze Świętami Bożego Narodzenia.
 8. W zakrystii można zaopatrzyć się w prasę katolicką i składać na wypominki roczne. a przy drzwiach wyjściowych z Kościoła w parafialną gazetkę „Głos Królowej”.
 9. W ostatnim tygodniu Bóg powołał do wieczności śp. Stanisławę Kwaśna, śp. Jana Kubica, śp. Grzegorza Kaczmarek, śp. Jana Ludwę i śp. Karola Staniek. Ich dusze polecajmy Bożemu miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie…

Księdzu Januszowi i naszej pani dekoratorce z  okazji imienin,

Panu organiście Przemysławowi, scholi z okazji św. Cecylii

 Służbie Liturgicznej i wszystkim, którzy przyczyniają się do uświetnienia liturgii oraz

parafialnemu zespołowi Akcji Katolickiej z racji ich święta

składamy najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa

I szczególnej opieki ich patronów.