OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Uroczystość Najświętszej Trójcy 16 czerwca 2019 r.

I   KALENDARZ LITURGICZNY

 

 • w poniedziałek – wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika.
 • w czwartek – uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.
 • W piątek – wspomnienie Św. Alojzego Gonzagi, zakonnika.
II   OGŁOSZENIA
 1. Dzisiaj kończy się tydzień modlitw za powołanych do małżeństwa „Tak na serio”. Narzeczonych zapraszamy na Mszę św. ze specjalnym błogosławieństwem o godz. 19.15,. Po Mszy wspólny grill.
 2. Codziennie zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe o godz. 17.30
 3. W poniedziałek o godz. 16.00 odbędzie się spowiedź dla dzieci przystępujących do rocznicy I Komunii Świętej.
 4. Spotkanie Rady parafialnej odbędzie się w poniedziałek 17 czerwca o godz. 19.00 na plebanii. Na spotkanie zapraszamy również osoby, które chciałyby włączyć się w przygotowania ‘Biesiady parafialnej”.
 5. Środa, 19 czerwca, jest ostatnim dniem roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszamy uczniów, rodziców, nauczycieli, katechetów i wychowawców na Mszę świętą dziękczynna o godz. 8.00.
 6. W czwartek przeżywamy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze św. w tym dniu będą odprawiane tak jak w niedzielę, bez Mszy św. o godz. 11.00. Nie będzie tez Mszy św. o godz. 19.15. Na Mszy św. o godz. 9.30 odbędzie się rocznica I Komunii Świętej. Po Mszy świętej o godz. 9.30 wyruszy procesja do 4 ołtarzy. Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w  Zapraszamy  dzieci do dzwonienia i sypania kwiatów, szczególnie te, które w tym roku przystąpiły do I Komunii Świętej i dzieci obchodzące rocznicę pierwszej Komunii Świętej.  Prosimy o przyniesienie kwiatów. Kwiaty prosimy składać przed Mszą Św. w zakrystii. Zachęcamy do udziału w procesji w strojach regionalnych. Prosimy także jak co roku o udekorowanie naszych domów na ten szczególny dzień szczególnie na trasie procesji Bożego Ciała. Prosimy o przygotowanie ołtarzy: I  – mieszkańców ul., Startowej i Suchej; II –  mieszkańców „Domu Nauczyciela” ; III – mieszkańców ul. Kąpielowej IV – (przy krzyżu misyjnym) członków Akcji Katolickiej.  Mszy św. o godz. 9.30 przewodniczył będzie i poprowadzi procesję ks. Tadeusz Słonina SDS, który w ty roku świętuje 40 rocznicę święceń kapłańskich. Zapraszamy wszystkich parafian do wspólnego świętowania.
 7. Przy wyjściu z kościoła na stojaku, dostępne są w cenie 4 zł. emblematy do przystrojenia domów na Uroczystość Bożego Ciała.
 8. Od piątku zapraszamy, szczególnie dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe, na Oktawę Bożego Ciała z procesją Eucharystyczną o godz. 17.30.
 9. W sobotę 22 czerwca o godz. 18.00 zapraszamy na Mszę Świętą i nabożeństwo do Świętej Rity z poświęceniem róż przyniesionych przez wiernych. Podziękowania i  prośby do Świętej można złożyć przed Mszą Świętą przy wejściu do kościoła. Będzie można również nabyć książeczkę z codziennymi modlitwami i nowenną do Św. Rity na miesiąc lipiec.
 • Dziękuję członkom Akcji Katolickiej za przygotowanie i poprowadzenie czuwania fatimskiego.
 • Dzisiaj, odbywają się w naszym mieście wybory do rad osiedli. Lokale wyborcze zlokalizowane są w tych samych punktach, co w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Aby wybory były ważne, frekwencja musi wynosić co najmniej 3 % uprawnionych do głosowania w danym osiedlu. Obecne władze miasta zwiększyły kompetencje i środki finansowe w dyspozycji rad osiedli, dlatego gorąco zachęcamy do aktywnego udziału w procesie ich wyboru. Pięć osiedli z najwyższą frekwencją w dzisiejszych wyborach, otrzyma do podziału milion złotych na realizację wskazanych lokalnych przedsięwzięć.
 • Zapraszamy na Tradycyjną Pielgrzymkę Diecezji Bielsko-Żywieckiej na Jasną Górę, która wyruszy 6 sierpnia z Bazyliki w Hałcnowie. Zakończenie 11 sierpnia na Jasnej Górze. Zapisy do 31 lipca na stronie pielgrzymki pielgrzymka.bielsko.pl oraz w Hurtowni Misericordia, Bielsko-Biała, ul. Juliusza Słowackiego 60, w godz. (8:00 – 17:00) Kto chciałby, a nie może pielgrzymować może zostać duchowym uczestnikiem pielgrzymki poprzez zarejestrowanie na stronie pielgrzymki.
 • Jak co roku zwracamy się z prośbą o przynoszenie do Zakrystii rzeczy które mogłyby być przeznaczone na loterię fantową. Za już złożone fanty składamy serdeczne Bóg Zapłać!
 • Po wielu latach użytkowania Plebanii stajemy przed koniecznością jej remontu. W najbliższych dniach rozpoczniemy jej remont. Kancelaria parafialna mieścić się będzie w dolnym kościele.
 • Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej i nowego numeru gazetki parafialnej „Głos Królowej”.

 

Wszystkim Parafianom, Gościom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia oraz uczniom i nauczycielom rozpoczynającym wakacje  życzymy błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Królowej Świata.

                                                                           Ks. Wiesław Ogórek SDS, proboszcz