Ogłoszenia parafialne IV Niedziela Adwentu 18 grudnia 2016 r.

  1. Przeżywamy dziś IV niedzielę Adwentu. Z radością oczekujmy na przyjście Pana. Zachęcamy do korzystania z sakramentu pojednania. Zapraszamy na nieszpory niedzielne o godz. 17.30.
  2. Serdecznie zapraszamy w czwartek od godziny 8.00 wszystkich chętnych do pomocy w przygotowywaniu betlejemskiej szopki.
  3. Z sakramentu spowiedzi można skorzystać w czwartek i w piątek od godziny 17.00 do 19.00 oraz w sobotę od godz. 6.30 do 9.00.
  4. We wtorek 20 grudnia zostaną przekazane świąteczne paczki ofiarowane przez parafian.
  5. W sobotę przeżywamy Wigilię Bożego Narodzenia. W tym dniu Msze św. o godz. 6.30, 7.00 i 8.00. Na Mszy św. o godz. 8.00 będziemy się modlić za wszystkich zmarłych, którzy w tym roku nie zasiądą już z nami przy wigilijnym stole. W zakrystii można zgłaszać zmarłych, których polecać będziemy w tej Mszy św. W dzień Wigilii zachowajmy stary zwyczaj powstrzymywania się od pokarmów mięsnych. Niech nie zabraknie także wspólnej modlitwy rodzinnej i czytania Pisma św., zanim połamiemy się opłatkiem i zasiądziemy do wieczerzy wigilijnej. Czekając na Pasterkę, wykorzystajmy czas na wspólne rozmowy w gronie rodzinnym i śpiewanie kolęd. Rozejrzyjmy się wokół siebie i postarajmy się o to, aby nikt z naszych sąsiadów nie przeżył tego wieczoru  w samotności. Składka z Pasterki przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia. Pół godziny przed Pasterką i na samej Pasterce gościć będziemy Kapelę góralską Hajduk. Po Mszy św. odbędzie się półgodzinny koncert.
  6. W niedzielę przypada uroczystość Narodzenia Pańskiego. Zapraszamy na nieszpory kolędowe o godz.17.30.
  7. Odwiedziny duszpasterskie, tzw. „kolęda” rozpocznie się 2 stycznia Szczegółowy plan „kolędy” zostanie podany w najbliższym czasie. Kolędę rozpoczyna od godz. 15.00, a w sobotę od godz. 11.00
  8. „Świetlica Środowiskowa Dzieciątka Jezus” przy ul. Grzybowej 8, organizuje bezpłatne zajęcia z języka niemieckiego w każdy wtorek od 14.30 oraz języka czeskiego w piątki od 15.00. Oferują również zajęcia plastyczno-artstyczne, sportowe i komputerowe. Dowóz spod Szkoły Podstawowej nr 25 i Gimnazjum nr 7, codziennie o godz. 13.30. Dowóz, pobyt w świetlicy, jak również udział we wszystkich zajęciach, są bezpłatne.
  9. Prasę katolicką można nabyć w zakrystii a gazetkę parafialną „Głos Królowej” przy drzwiach wyjściowych z kościoła.

 

 

 

Niech zbliżające się święta Bożego Narodzenia,

spędzone w gronie najbliższych przyniosą Wam wiele radości, ciepła i optymizmu.

Na ten piękny i świąteczny czas życzymy Wam wszystkim

Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej.