OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV Niedziela Wielkiego Postu 19 marca 2023

 1. Dzisiaj dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 25 w ramach akcji „Pola Nadziei” rozprowadzają własnoręcznie wykonane obrazki z modlitwami w różnych potrzebach za wstawiennictwem św. Józefa. Dochód przeznaczony jest dla Hospicjum.
 2. Dzisiaj zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 17.15
 3. W poniedziałek obchodzimy uroczystość Św. Jozefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny.
 4. Adoracja Najświętszego Sakramentu w środę, czwartek i piątek od godz. 15.00
 5. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę, o godz. 17.30.
 6. W środę, 22 marca, zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 po której odbędzie się nabożeństwo do Świętej Rity z poświęceniem róż. Podziękowania i  prośby do Świętej można złożyć przed Mszą Św.
 7. W czwartek o godz. 17.30 kolejne nabożeństwo w ramach 15 czwartków ze św. Ritą.
 8. W najbliższy czwartek zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu po wieczornej Mszy św. w intencji mężczyzn za przyczyną św. Józefa. Czuwanie poprowadzi zespół z Mszy młodych o 19:15 oraz BAGNO Duszpasterstwo Salwatoriańskie
 9. W piątek zapraszamy na Drogę Krzyżową o godz. 17. .
 10. W sobotę w uroczystość Zwiastowania NMP pragniemy podjąć Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. Wychodząc z kościoła można zabrać deklaracje Duchowej Adopcji. Osoby pragnące włączyć się w to dzieło, zapraszamy z wypełnionymi deklaracjami na Mszę św. 25 marca o godz. 18.00.
 11. W dniu 25 marca w godzinach od 8.00 do 12.00 obok plebanii będzie podstawiony kontener na elektroodpady i złom. W tym samym czasie firma EKO-SORT będzie odbierać sprzęt od tych mieszkańców którzy nie są w stanie dostarczyć elektroodpadów do kontenera (zapisy w zakrystii).
 12. W sobotę o godz. 11.00 na terenie KIK „Józefów” odbędzie się Ekumeniczna Droga Krzyżowa, wezmą w niej udział przedstawiciele kościołów: rzymskokatolickiego, ewangelickiego, grekokatolickiego, prawosławnego.
 13. Od soboty rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne w naszej Parafii, które potrwają do środy 29 marca br. Poprowadzi je ks. Jerzy Morański SDS. Rekolekcje zakończy Droga Krzyżowa z kościoła na cmentarz parafialny. Plan rekolekcji wywieszony jest w gablocie. Można również zabrać go wychodząc z kościoła.
 14. W ostatni piątek miesiąca, tj. 31 marca odbędzie się w naszej parafii Ekstremalna Droga Krzyżowa. Rozpocznie się Eucharystią o 18:00. Szczegóły wydarzenia na plakatach.
 15. W dniu 31 marca zapraszamy na Drogę Krzyżową ulicami Bielska Białej. Rozpoczęcie Mszą Św. o godz. 18.00 w kościele Chrystusa Króla (Leszczyny), zakończenie w kościele św. Józefa na osiedlu Złote Łany.
 16. Od 29 kwietnia do 3 maja odbędzie się XI Piesza Pielgrzymka z Bielska do Łagiewnik. Zapisy do 2 kwietnia w zakrystii, albo na stronie faustyna.bielsko.pl
 17. Biuro pielgrzymkowe „Miriam” zaprasza na pielgrzymkę „Litwa-Łotwa” w terminie od 29 kwietnia do 3 maja br. Tel. kontaktowy i szczegóły na plakacie
 18. Jeśli ktoś chciałby przekazać 1,5 % podatku na rzecz Stacjonarnego Hospicjum im. Św. Jana Pawła II w Bielsku-Białej, a sam nie potrafi wypełnić deklaracji podatkowej, to może przynieść te deklarację do zakrystii, a za tydzień będzie można odebrać ją wypełnioną.
 19. Przy wyjściu z kościoła do skarbony można złożyć ofiarę na kwiaty do Grobu Pańskiego i dekorację świąteczną oraz złożyć jałmużnę wielkopostną, która będzie przeznaczona dla osób potrzebujących z naszej parafii. Za złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg Zapłać”.
 20. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej i zapoznania się z nowym numerem Głosu Królowej.

 

 

Wszystkim Parafianom, gościom, Solenizantom, Jubilatom tego tygodnia 

życzymy błogosławieństwa  Bożego i opieki Matki Bożej Królowej Świata.

                                                                                                 

                                                           Ks. Wiesław Ogórek SDS, proboszcz