Ogłoszenia parafialne Boże Narodzenie 25 grudnia 2016 r.

  1. Przeżywamy dzisiaj radosną uroczystość Bożego Narodzenia! Bóg stał się człowiekiem, aby dzielić z nami wszystkie nasze troski, radości i nadzieje. Spieszmy więc przywitać naszego Zbawiciela, aby okazać Mu wdzięczność za Jego niezgłębioną miłość do człowieka. O godz. 10.00 na Wawelu ks. kardynał Stanisław Dziwisz rozpoczyna Rok Św. Alberta. W tej Mszy św. uczestniczy również kapelan Towarzystwa św. Brata Alberta ks. Tadeusz Słonina SDS, modląc w intencji naszej parafii. W dniu dzisiejszym nie będzie Mszy Św. o 19:15.
  2. Przypominamy, że jutro, w dzień wspomnienia św. Szczepana, pierwszego męczennika, porządek Mszy świętych jest niedzielny z wyłączeniem Mszy Św o 19:15. W tym dniu składka przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.
  3. We wtorek wspomnienie św. Jana Apostoła i Ewangelisty; w środę święto świętych Młodzianków; w piątek święto Świętej Rodziny. Biskup Ordynariusz udziela w tym dniu dyspensy od pokarmów mięsnych. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi.
  4. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” Paniom, które w sklepiku w okresie Rorat sprzedawały świece i opłatki. Również serdecznie dziękujemy tym wszystkim, którzy przygotowali świąteczne paczki. Przysporzyły one wiele radości obdarowanym.
  5. Serdecznie dziękujemy Pani Dekoratorce i tym osobom, które przygotowały stajenkę betlejemską i świąteczny wystrój kościoła.
  6. W prasę katolicką tradycyjnie można nabyć w zakrystii a świąteczny numer parafialnej gazetki „Głos Królowej” przy drzwiach wejściowych kościoła.
  7. Na koniec składamy serdeczne podziękowanie za świąteczne życzenia, życzliwość i złożone ofiary na rzecz naszego kościoła.
  8. W ostatnim tygodniu Bóg powołał do wieczności śp. Władysławę Zarzecką, śp. Antoni Byrdy. Ich  dusze polecajmy Bożemu miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie…

 

 

 

Wszystkim Parafianom  i Gościom życzmy

radosnych, dobrych i błogosławionych

Świąt Bożego Narodzenia.

Niech Nowo Narodzony Zbawiciel obdarzy Was swoimi łaskami,

a zwłaszcza darem pokoju i miłości.

Bądźmy dobrzy jak chleb!