OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXXII Niedziela Zwykła 8 listopada 2020 r.

I   KALENDARZ LITURGICZNY

 

 • W poniedziałek – święto Rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.
 • We wtorek – wspomnienie Św. Leona Wielkiego, papieża.
 • W środę – wspomnienie Św. Marcina z Tours.
 • W czwartek – wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika.
 • W piątek – wspomnienie Świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski.
 

OGŁOSZENIA

 1. Przez cały miesiąc listopad zapraszamy na różaniec z wypominkami o godz. 17.30. Codziennie modlimy się za wszystkich poleconych nam zmarłych, jednakże każdego dnia wyczytywane są imiona zmarłych z poszczególnych ulic według planu, który znajduje się w gablocie parafialnej i na stronie internetowej.
 2. Przypominamy iż decyzją Penitencjarii Apostolskiej możemy uzyskać przez 8 dowolnie wybranych dni w miesiącu listopadzie (zamiast tradycyjnych od 1 do 8 listopada) odpust zupełny za zmarłych, pod następującymi warunkami: nawiedzenie cmentarza i dowolnej modlitwy za zmarłych, spełniając przy tym zwykłe warunki odpustu.
 3. W Środę 11 listopada obchodzimy kolejną rocznicę uzyskania przez Polskę niepodległości. Módlmy się w intencji naszej Ojczyzny. Zapraszamy na Msze św. w intencji Ojczyzny w środę o godz. 18.00.
 4. Adoracja Najświętszego Sakramentu w środę, czwartek i piątek od godz. 15.00 do 18.00.
 5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W zakrystii dostępny jest nowy numer „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli” oraz nasza gazetka parafialna.
 6. Zachęcamy do nabycia kwartalnika „Salwtor” oraz Salwatoriańskiego Kalendarza misyjnego na 2021 rok.
 7. Zachęcamy do uczestnictwa w Mszach św. zachowując przepisy na czas epidemii.
 8. Do wieczności z nasze wspólnoty parafialnej odeszli śp. Stefania Panek i śp. Leonard Konior. Zmarłych polecajmy Miłosierdziu Bożemu…

 

 

Wszystkim Parafianom, Gościom, Solenizantom, Jubilatom tego tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Królowej Świata.

 

Ks. Wiesław Ogórek SDS, proboszcz