#myzawas, a #wyzanas

Bagno, 1.05.2020 r.

 

Drogi Księże Proboszczu,

Drodzy Parafianie

 

Kilka dni temu modliliśmy się w naszej seminaryjnej kaplicy słowami: „Za wstawiennictwem Ojca Franciszka [Jordana], zawierzamy Ci wszystkie miejsca naszej apostolskiej pracy. Zawierzamy Ci ludzi, do których nas posyłasz. Przygotuj nasze serca na spotkanie z nimi. Wypełnij je miłością czystą i ofiarną, abyśmy chcieli i umieli służyć każdemu bez wyjątku”.

Modlitwa ta zainspirowała nas, by nasze codzienne wieczorne spotkanie z Jezusem Eucharystycznym o godz. 20.00, a także odmawiany o 20.30 różaniec ofiarować za kolejne salwatoriańskie wspólnoty parafialne. Inicjatywę tę nazwaliśmy „My za Was”. Chcemy w ten sposób otoczyć modlitwą Was – duszpasterzy, którzy w tym trudnym czasie sprawujecie posługę wymagającą wielu wyrzeczeń i poszukiwania nowych form apostolstwa oraz wiernych, którzy ciągle nie możecie w pełni korzystać z życia parafialnego i zmagacie się z przymusowym zamknięciem i niepewnym jutrem. Chcemy również w ten sposób zbudować duchową więź między seminarium, które formuje przyszłych duszpasterzy, a parafiami, w których w przyszłości będziemy posługiwać. Chcemy również, w przededniu Niedzieli Dobrego Pasterza, prosić wszystkich parafian i duszpasterzy o podjęcie modlitwy za nas i o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

Codziennie począwszy od 4 maja na naszej stronie na Facebooku będzie pojawiać się grafika informująca o tym za którą parafię się modlimy. Prosimy módlmy się w tym czasie za siebie nawzajem #myzawas, a #wyzanas

Niech Chrystus Pan, Dobry Pasterz wszystkim nam błogosławi!

 

 

Z modlitwą

przyszli salwatoriańscy duszpasterze

wraz z wychowawcami