OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXVIII Niedziela Zwykła 15 października 2017

I   KALENDARZ LITURGICZNY

 

 • w poniedziałek– wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej.
 • we wtorek – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika.
 • w środę – święto św. Łukasza, ewangelisty
 • w piątek– wspomnienie św. Jana Kantego, prezbitera, patrona naszej diecezji.
 • w sobotę – wspomnienie Bł. Jakuba Strzemię, biskupa.

 

II   OGŁOSZENIA

 

 1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Dzień Dziecka utraconego.
 2. Serdecznie zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych każdego dnia o godz. 17:15.
 3. Zapraszamy na spotkanie dziecięcego koła misyjnego „Jordanki” w piątek na godzinę 16:00.
 4. Czciciele Bożego Miłosierdzia pragną pogłębiać swoją wiarę rozważając fragmenty z „Dzienniczka” św. Faustyny i innych opracowań na temat Bożego Miłosierdzia. Modlą się również prosząc o Miłosierdzie Boże dla Świata, Ojczyzny, Parafii i samych siebie. Spotykają się w każdy trzeci czwartek miesiąca (tj. w najbliższy czwartek) o godz. 16.30 w salce pod kościołem. Wszystkich, którzy pragną włączyć się w szerzenie kultu Bożego Miłosierdzia serdecznie zapraszamy.
 5. Serdecznie zapraszamy na 44 pokutny marsz różańcowy 21 października na godz.15 do kaplicy kościoła pw. NSPJ w Bielsku – Białej. Szczegóły w gablocie.
 6. W przyszłą niedziele, 22 października obchodzić będziemy Światowy Dzień Misyjny. Gościć będziemy przedstawicieli „Wolontariatu Misyjnego Salwator”, którzy opowiedzą o swoich działaniach oraz zbierać będą ofiary przed kościołem na działalność misyjną.
 7. Również w przyszłą niedzielę przed naszym kościołem zbierane będą podpisy popierające projekt „Zatrzymaj aborcję”.
 8. Wypominki na miesiąc listopad można składać w zakrystii wypisane czytelnie i z podaniem ulic.
 9. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone do puszek z racji Dnia Papieskiego. Zebrano 2180 zł.
 10. Zbiórka makulatury trwa do dnia 16.10.2017r.
 11. Informujemy że spotkanie Rady parafialnej odbędzie się 23 października br.
 12. Przed kościołem są pracownicy Bielskiego Szkolnego Ośrodka Gimnastyki Korekcyjnej, placówki która zajmuje się korekcją wad postawy ciała. Co roku pod opieką Ośrodka znajduje się ponad 2000 dzieci. W ramach tzw. Budżetu obywatelskiego, pragną zakupić bezinwazyjne urządzenie do diagnostyki wad postawy ciała. Osoby, które zechcą poprzeć ich inicjatywę mogą u Nich podpisać kartę do głosowania. Trzeba znać swój PESEL. Polecamy ich Państwu !
 13. W ramach Budżetu partycypacyjnego można zagłosować również na wyposażenie wozu strażackiego Ochotniczej Straży Pożarnej. Sprzęt, którego dotyczy akcja służy do ratowania życia i mienia. Głosowanie odbywa się przez Internet na stronie: pl
 14. Po raz drugi chcemy zaprosić na czuwanie związane z Uroczystością Wszystkich Świętych i Świętem Zmarłych. Odbędzie się ono 31 października w naszym kościele. Rozpoczęcie Mszą Świętą, a następnie konferencja o Aniołach, przedstawienie o św. Bracie Albercie Chmielowskim oraz modlitwa za naszych zmarłych ze szczególnym akcentem śp. Helenki Kmieć.
 15. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej. W zakrystii: dostępny jest nowy nr „Gościa Niedzielnego” „Niedzieli”, Źródła, oraz kolejny nr gazetki parafialnej „Głos Królowej”.
 16. W zakrystii lub przed kościołem można nabyć Salwatoriański Kalendarz Misyjny na 2018 r., w cenie

6 zł., dochód z kalendarzy przeznaczony jest na misje.

 1. Prosimy o sprawdzenie poprawności brzmienia intencji wywieszonych na najbliższy tydzień.
 2. Do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej odeszli śp. Stanisława Dobija, Danuta Kos, Eugeniusz Kristek,. Duszę zmarłych polecajmy Miłosierdziu Bożemu. Módlmy się. Wieczne odpoczywanie …

 

Wszystkim Parafianom, Solenizantom, Jubilatom tego tygodnia życzymy błogosławieństwa  Bożego i opieki Matki Bożej Królowej Świata.          

                                                                                   

                                                                  Ks. Wiesław Ogórek SDS, proboszcz