OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XIII Niedziela Zwykła 28 czerwca 2020 r.

I   KALENDARZ LITURGICZNY

 

 • W poniedziałek – uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła.
 • W piątek – święto Św. Tomasza Apostoła
OGŁOSZENIA
 1. Do wtorku zapraszamy na Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17.30
 2. Od środy Msze św. w tygodniu będą sprawowane o godz. 7.00 i 18.00. W okresie wakacji w niedzielę nie będzie Mszy św. Młodych o godz. 19.15. Kancelaria parafialna będzie czynna w poniedziałki, środy i piątki po wieczornej Mszy Św., a spowiedź święta przed każdą Mszą Świętą.
 3. Na Mszę św. imieninową ks. Piotra Schory SDS serdecznie zapraszamy w poniedziałek 29 czerwca o godz. 18.00. W modlitwach pamiętajmy również o ks. Pawle Radziejewskim SDS. Księży solenizantów polecamy waszym modlitwom,
 4. Adoracja Najświętszego Sakramentu w środę, czwartek i piątek od godz. 15.00 do 18.00.
 5. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 17.30.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź przed Mszą św. o godz. 7.00 oraz od godz. 17.30. W I Sobotę Miesiąca po Mszy św. o godz. 7.00 zapraszamy na nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.
 7. Odwiedziny chorych: w piątek, od godz. 8.00 ks. Wiesław; w sobotę, od godz. 8.00 odwiedzimy chorych, których odwiedzali ks. Piotr i ks. Janusz.
 8. Zapraszamy wszystkich członków Koła Żywego Różańca na spotkanie w dniu 5-go lipca, na godz. 17.00 do kaplicy Dolnego Kościoła.
 9. Pragniemy podzielić się z wami bardzo radosną dla nas Salwatorianów informacją. Ojciec Święty Franciszek zlecił promulgowanie dekretu dotyczącego cudu, dokonanego za wstawiennictwem Ojca Franciszka Marii od Krzyża JORDANA, naszego Założyciela.

W 2014 roku w Jundiai (Brazylia), młoda para oczekująca swojego dziecka otrzymała informację potwierdzoną przez kilku lekarzy i specjalistów, że ich nienarodzone jeszcze dziecko cierpiało na nieuleczalną chorobę kości (dysplazja szkieletowa). Będąc członkami grupy świeckich salwatorianów, rodzice zaczęli modlić się za wstawiennictwem Czcigodnego Sługi Bożego Ojca Franciszka Jordana, zapraszając do modlitwy również innych członków Rodziny Salwatoriańskiej. 8 września 2014 roku, dokładnie w rocznicę śmierci Ojca Franciszka Jordana, urodziło się całkowicie zdrowe dziecko. Po spełnieniu wszystkich wymaganych procedur kanonicznych, Ojciec Święty Papież Franciszek orzekł, że to cudowne uzdrowienie dokonane zostało dzięki Bożej interwencji za wstawiennictwem Ojca Franciszka Jordana.

Orzeczenie Papieża, podane ogłoszone dnia 19 czerwca 2020, kończy proces dotyczący cudu i otwiera ostateczną drogę ku beatyfikacji Ojca Franciszka Jordana. Data i miejsce uroczystości beatyfikacyjnej zostaną ustalone przez Stolicę Apostolską.

 1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 2. W dniu 30 czerwca br. tj. we wtorek, posługę w naszej parafii kończą: ks. Janusz Barglik SDS i ks. Paweł Radziejewski SDS. W imieniu całej wspólnoty parafialnej, Drodzy księża, dziękujemy wam  za wszelkie dobro jakie wnieśliście  w życie każdego z nas i w życie naszej parafii ! Za te cztery lata wspólnego kroczenia za Chrystusem. Na nowym miejscu posługi kapłańskiej i realizacji swego powołania niech towarzyszy wam Opieka Matki Bożej Królowej Świata z Cygańskiego Lasu. Za waszą obecność Ks. Januszu i Ks. Pawle „Bóg zapłać”

 

Wszystkim Parafianom, Gościom, Solenizantom, Jubilatom tego tygodnia oraz uczniom i nauczycielom rozpoczynającym wakacje, życzymy błogosławieństwa Bożego opieki Matki Bożej Królowej Świata.

                                                                                                          Ks. Wiesław Ogórek SDS, proboszcz