OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA 20 października 2019 r.

I   KALENDARZ LITURGICZNY

 

 • We wtorek – wspomnienie Św. Jana Pawła II, papieża.
 • W środę – wspomnienie św. Józefa Bilczewskiego, biskupa.

 

II   OGŁOSZENIA
 1. Dzisiaj dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 25 przedstawiają montaż słowno – muzyczny a po Mszy św. zbierają ofiary w ramach akcji „Pola Nadziei”.
 2. Zapraszamy na różaniec codziennie o godz. 17:30.
 3. We wtorek 22 października o godz. 18.00 zapraszamy na Mszę Świętą i nabożeństwo do Świętej Rity z poświęceniem róż przyniesionych przez wiernych. Podziękowania i  prośby do Świętej można złożyć przed Mszą Świętą przy wejściu do kościoła. Będzie można również nabyć książeczkę z codziennymi modlitwami i nowenną do Św. Rity na miesiąc listopad
 4. Dziecięca Grupa Misyjna Jordanki z okazji Tygodnia Misyjnego organizuje akcję: “Pluszaki zbieramy, chorym dzieciom czas umilamy”. Jest to zbiórka pluszowych maskotek, które przekazane zostaną  podopiecznym Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej. Zachęcamy do przynoszenia nadających się do zabawy, czystych pluszaków do przyszłej niedzieli na zakrystię.
 5. Wypominki na miesiąc listopad można składać w zakrystii wypisane czytelnie i z podaniem ulic.
 6. W zakrystii można zamawiać intencje na 2020 r.
 7. W minioną niedzielę dokonaliśmy aktu zawierzenia naszej parafii Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Pragniemy aby owocem tego zawierzenia był dar modlitwy różańcowej. Zachęcamy i zapraszamy wszystkich do włączenia się do modlitwy w ramach Róż Żywego Różańca Świętego. Zapisy w Zakrystii.
 8. Rada Osiedla Mikuszowice Śląskie zaprasza seniorów na spotkanie w sobote dniu 26.10.2019 r. Spotkanie rozpocznie się Mszą św. w kościele a potem zapraszamy na poczęstunek w dolnym kościele.
 9. Filmowy Ruch Ewangelizacyjny zaprasza na film pt. „Fatima – orędzie wciąż aktualne”. Projekcja w sobotę 26 października o godz. 19.00 w kościele ks. Pallotynów.
 10. Zachęcamy do nabycia Salwatoriańskiego Kalendarza misyjnego na 2020 rok oraz prasy katolickiej w tym nowego numeru gazetki parafialnej „Głos Królowej”.
 11. W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy śp. Jana Winczo. Polecajmy Go Bożemu Miłosierdziu.

 

Wszystkim Parafianom, gościom, Solenizantom, Jubilatom tego tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Królowej Świata.

 

Ks. Wiesław Ogórek SDS   proboszcz