“Można inaczej” czyli 25. Salwatoriańskie Forum Młodych

Już po raz 25 w Dobroszycach miało miejsce Ogólnopolskie Spotkanie Młodych pragnących pogłębiać swoją wiarę w salwatoriańskim duchu. I tym razem nie zabrakło znamienitych gości, którzy świadectwem życia zachęcali do pójścia za Jezusem. W tym roku młodzi ludzie mogli spotkać min. bp Marka Solarczyka, który pomimo licznych obowiązków uczy religii, chętnie spotyka się z młodzieżą i zaraża wszystkich swoim optymizmem, znanego katolickiego youtubera Marcina Zielińskiego, autorkę pięknej książki będącej świadectwem wiary “Ocalona z piekła” Annę Golędzinowską oraz Grupę MoCarta, zespół Maleo Reggae Rockers i Sound’n’Grace. Uczestnicy oprócz formacji duchowej mieli możliwość uczestniczyć w różnych warsztatach tematycznych, rozwijających ich pasje i zainteresowania np. teatralne, taneczne, bębniarskie, gry  planszowe, filmowe.

Na tegorocznym Forum Młodych nie mogło zabraknąć młodzieży z naszej parafii. Dołączyła się ona do bielskiej grupy, która łącznie liczyła około 60 osób, by wraz  z ks. Pawłem Radziejewskim uczestniczyć w tym wielkim święcie młodych 😉

Jak wspominają ten wyjątkowy czas…?

Gdy przed wyjazdem pomyślałam, że ze względu na mój wiek i na fakt bycia seniorem na młodzieżowym 25 Forum Młodych nie wypada jechać, to z całą odpowiedzialnością po przeżytych 10 dniach mogę stwierdzić, że nie doświadczyłabym tak cudownych chwil, które naładowały moje akumulatory na całe wakacje. Codzienna jutrznia, Eucharystia, spotkanie z gościem, warsztat rozwijający wybraną umiejętność i adoracja, wniosły ogrom szczęścia, radości i miłości. Otwartość na drugiego człowieka, z którym można spędzić cudowne chwile, szczerość, prawda i zrozumienie, wywołują uśmiech wspomnień na mojej twarzy. Niesamowitym jest odkrywanie Boga w codzienności, w drugiej osobie, kapłanach, siostrach i klerykach. Podczas pobytu na Salwatorianskim Spotkaniu Młodych miałam również zaszczyt dzielić pokój z osobami ze sztabu zarządzającego, które mogłam poznać bliżej. Teraz wiem, że Bóg pokierował i miał swój plan na mój pobyt w Dobroszycach. Zawarłam nowe przyjaźnie i wraz z dziewczynami nadal praktykujemy rozpoczęte na forum “DZIELENIE DOBREM Z DNIA”. Po powrocie do “szarej rzeczywistości” moje życie nabrało barw. Pan Bóg daje mi siły i nieustannie ukazuje ile można czytać listów od Niego w spotkaniach z ludźmi i w otwartości serca na Jego działanie. Kiedy myślisz, że Boga warto na czas wakacyjnej przerwy odłożyć na bok, to gwarantuje, iż nie jest to dobry sposób, bo tylko z nim możesz przezwyciężyć wszystko!” Gabrysia

 

Forum Młodych to zjazd młodych ludzi, którzy chcą wzmacniać swoją relacje z Bogiem a przy okazji mogą rozwijać swoje talenty dzięki warsztatom które oferuje organizator. Każdego ranka odmawialiśmy jutrznie, po której została odczytywana Ewangelia, dzięki czemu mogliśmy rozważać Słowo przez cały dzień. Po porannym kościele wszyscy biegli pod namiot na śniadanie. Po śniadaniu zazwyczaj mieliśmy dyżury czyli każda grupa musiała w danym dniu coś posprzątać. Kiedy skończyły się dyżury była zazwyczaj chwila przerwy i zaczynaliśmy warsztaty, których w tym roku było około 26, wiec każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Na Forum były także spotkania z gośćmi, takimi jak Marcin Zieliński czy Anna Golędzinowska. Zazwyczaj po spotkaniu z gościem udawaliśmy się na Msze Święta, która też była inna niż zwykle, ponieważ codziennie mogliśmy wysłuchiwać kazania, które w wielu z nas mocno uderzało a zamiast organisty grała diakonia, która pomagała w modlitwie poprzez śpiew. Nie zabrakło też dobrej muzyki bo podczas Dni Młodych wystąpili Maleo Reggae Rockers oraz Sound’n’Grace. Forum to wspaniałe miejsce, gdzie można zawrzeć wiele nowych znajomości oraz zrozumieć wiele niejasnych dla nas rzeczy związanych z naszą wiara a przy tym wszystkim bardzo dobrze się bawić.” Kamil

Następne Forum już za rok 😉 Życzymy wszystkim jego uczestnikom Bożych mocy na co dzień!

 

żródło: http://forummlodych.com/
https://facebook.com/pg/salwatorianskieforummlodych/photos/?ref=page_internal