OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE XXIV Niedziela Zwykła  17 września 2017

 

 

I   KALENDARZ LITURGICZNY

 

 • W poniedziałek – święto Św. Stanisława Kostki. Swoje imieniny obchodzi p. Stanisław kościelny, któremu składamy najserdeczniejsze życzenia.
 • W środę – wspomnienie Świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy.
 • W czwartek – święto Św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty
 • W sobotę – wspomnienie św. Ojca Pio z Pietrelciny.

 

II   OGŁOSZENIA

 

 1. W dzisiejszą niedzielę, 17 września, obchodzimy Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Zbierane są ofiary do puszek przeznaczone na  Diecezjalne Radio „Anioł Beskidów”.
 2. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.30, w czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.
 3. Do 24 września można pobierać deklaracje do bierzmowania i po wypełnieniu ich  przynieść do zakrystii.
 4. Spotkania młodzieży w wieku gimnazjalnym i licealnym odbywają się w piątki, natomiast studentów i pracujących w czwartki. Rozpoczęcie spotkań o godz. 18.00 Mszą św. po niej spotkanie w salce pod kościołem.
 5. W sobotę 23 września zapraszamy na 43 Pokutny Marsz Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę. Rozpoczęcie o godz. 15.00 w Kaplicy Kościoła pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bielsku-Białej i przejście do Kaplicy Sióstr Redemptorystek (Trzy Lipki). Msza św. o godz. 00
 6. Świetlica środowiskowa „Dzieciątka Jezus” ul. Grzybowa 8, prowadzi nabór na prowadzone zajęcia. Szczegółowe informacje wywieszone są w Gablocie.
 7. W całej Polsce rozpoczynają się DNI KROMKI CHLEBA pod hasłem: „Kromka chleba dla sąsiada”. Z tej okazji po Mszach Świętych rozdawane będą kromki chleba. Jest to też zaproszenie na festyn Caritas, który odbędzie się w przyszłą sobotę – 23.09 od godz. 14:00-19:00 na Rekordzie. W programie planowany jest m.in. mecz piłki nożnej Bezdomni vs Księża i Przyjaciele Caritas.
 8. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej. W zakrystii: dostępny jest nowy nr „Gościa Niedzielnego” „Niedzieli”, Źródła, u ministrantów można nabyć kolejny nr gazetki parafialnej „Głos Królowej”.
 9. W zakrystii lub przed kościołem można nabyć Salwatoriański Kalendarz Misyjny na 2018 r.. Dochód z kalendarzy przeznaczony jest na misje.
 10. Prosimy o sprawdzenie poprawności brzmienia intencji wywieszonych na najbliższy tydzień.
 11. Do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej odeszła św. Maria Górna, Elżbieta Kot -Żabicka,    Dusze zmarłych polecajmy Miłosierdziu Bożemu. Módlmy się. Wieczne odpoczywanie …

 

Wszystkim Parafianom, Solenizantom, Jubilatom tego tygodnia życzymy błogosławieństwa  Bożego i opieki Matki Bożej Królowej Świata.                  
.

                                                                                             Ks. Wiesław Ogórek SDS, proboszcz