OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE I Niedziela Wielkiego Postu 6 marca 2022

 1. Dzisiaj zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 17.15
 2. Adoracja Najświętszego Sakramentu w środę, czwartek od godz. 15.00 do 18.00 w piątek  od godz. 15.00-17.00
 3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę, o godz. 17.30.
 4. W czwartek o godz. 17.30 zapraszamy na kolejne nabożeństwo w ramach 15 czwartków ze św. Ritą.
 5. W piątek zapraszamy na Drogę Krzyżową o godz. 17.
 6. Przypominamy, że za udział w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali można uzyskać odpust zupełny, spełniając przy tym zwykłe warunki odpustu.
 7. W przyszłą niedzielę, 17 marca, modlitwa i ofiarą do skarbon wspieramy dzieci Afryki w ramach dzieła „Ad gentes”
 8. Od 6 marca do 3 kwietnia br. trwają zapisy na Pieszą Pielgrzymkę Diecezji Bielsko-Żywieckiej do Łagiewnik. Można zapisywać się za pośrednictwem Internetu na stronie pielgrzymki: faustyna.bielsko.pl. Na tej stronie dostępne są również szczegóły dotyczące pielgrzymki.
 9. Dziękujemy za ofiary złożone w minioną niedzielę i środę popielcową na pomoc uchodźcom z Ukrainy. Zebraliśmy kwotę 11260 zł, 75 euro i 212 hrywien. „Bóg Zapłać!  W dalszym ciągu trwa zbiórka darów rzeczowych Szczególnie prosimy o artykuły dla dzieci i niemowląt ( takie jak mleko w proszku, chusteczki nawilżane, pampersy, środki pielęgnacyjne, słodycze) artykuły spożywcze, nowe poduszki, kołdry i pościele, koce. Prosimy nie przynosić ubrań oraz rzeczy używanych. Jednocześnie Caritas informuje, że bardzo potrzebne są środki opatrunkowe, bandaże, środki dezynfekcyjne, które przekazywane będą  bezpośrednio na Ukrainę. Dary można składać do kosza znajdującego się przy bocznym wejściu do kościoła od strony parkingu
 1. Dziecięca Grupa Misyjna zachęca do akcji  Wielkopostnej Adopcji Misjonarza. Dzisiaj wychodząc z kościoła głównym wejściem będzie można wylosować salwatoriańskiego misjonarza, którego obejmie się  modlitwą w czasie Wielkiego Postu. Do wspólnej modlitwy w intencji misjonarzy zapraszamy całe rodziny oraz osoby indywidualne.
 2. Jeśli ktoś chciałby przekazać 1 % podatku na rzecz Stacjonarnego Hospicjum im. Św. Jana Pawła II w Bielsku-Białej, a sam nie potrafi wypełnić deklaracji podatkowej, to może przynieść te deklarację do zakrystii, a za tydzień można odebrać wypełnioną.
 3. Dzisiaj trwają wybory do Duszpasterskiej Rady Parafialnej. Przy wyjściu głównym z kościoła można wrzucić wypełnione karty wyborcze do urny. Wybieramy 5 kandydatów do Rady Parafialnej. Nad przebiegiem wyborów czuwa komisja wyborcza w składzie.: Pani Agnieszka Nowosad, Pani Maria Łaskawiec, Pan Mieszko Wolak. Zachęcamy do zaangażowania się w wybory.
 4. Biuro „Miriam” zaprasza na jednodniową pielgrzymkę do Kalisza w dniu 19.03.2022 r. W programie: Udział w uroczystościach odpustowych ku czci św. Józefa.  Zwiedzanie miasta Kalisz z przewodnikiem lokalnym. koszt : 150zł. kontakt: 533-489-003 lub 537-570-780
 5. Jest prośba aby fakt przyjęcia uchodźców wraz z podaniem ich liczby oraz dokładnego adresu zakwaterowania zgłosić do Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej: :734-176-648, adres e-mail: [email protected].
 6. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej i zapoznania się z nowym numerem Głosu Królowej.

 

Wszystkim Parafianom, gościom, Solenizantom, Jubilatom tego tygodnia 

życzymy błogosławieństwa  Bożego i opieki Matki Bożej Królowej Świata.

                                                                                                 

                                                           Ks. Wiesław Ogórek SDS, proboszcz