OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXII Niedziela Zwykła 3 września 2017

I   KALENDARZ LITURGICZNY

 

 • We wtorek – wspomnienie bł. Marii od Apostołów – współzałożycielki Sióstr Salwatorianek.
 • W czwartek – wspomnienie św. Melchiora Grodzieckiego, prezbitera i męczennika
 • W piątek – święto narodzenia Najświętszej Maryi Panny.

 

II   OGŁOSZENIA

 

 1. W poniedziałek 4 września, rozpoczyna się Nowy Rok Szkolny i Katechetyczny. Rozpocznijmy go z Bogiem. Zapraszamy uczniów i nauczycieli na Mszę św. o godz. 8.00. Jednocześnie wszystkim uczniom, nauczycielom , katechetom życzymy wielu sukcesów i satysfakcji z podejmowanego trudu.
 1. Jednym z najważniejszych punktów tegorocznych obchodów 100 rocznicy objawień fatimskich będzie odnowienie aktu zawierzenia parafii Niepokalanemu Sercu Maryi. Jest to nawiązanie do wydarzeń z 8 września 1946 r., kiedy to na Jasnej Górze, biskupi pod przewodnictwem Prymasa Polski kard. Augusta Hlonda poświęcili naszą Ojczyznę Niepokalanemu Sercu Maryi. W najbliższy piątek 8 września br. w święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, w łączności z całym Kościołem w Polsce, po każdej Mszy Świętej, ponowimy akt zawierzenia. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian do wspólnej modlitwy. Jest to również, święto patronalne zgromadzenia Salwatorianów. Waszej modlitwie polecamy Salwatorianów na całym świecie a szczególnie kleryków i braci, którzy w tym dniu złożą śluby zakonne.
 2. Zapraszamy na nabożeństwa: w środę o godz. 17.30 na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy; w czwartek na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17 do 18.00.
 3. Od dziś można pobierać deklarację do bierzmowania. Wszyscy, którzy jeszcze nie przystąpili do tego sakramentu (w tym dorośli), mogą pobrać deklaracje przy wyjściu z kościoła, a następnie po wypełnieniu przynieść je do zakrystii do 24 września. Minimalny wiek kandydatów to trzecia klasa gimnazjum.
 4. „Duszpasterstwo Salwatoriańskie Bagno” rozpoczyna kolejny sezon spotkań. Młodzież w wieku gimnazjalnym i licealnym zapraszamy w piątki, natomiast studentów i pracujących w czwartki. Start o 18.00 Mszą św.
 5. Do 11 września na placu kościelnym podstawiony jest kontener na makulaturę.
 6. Wspólnota Żywego Różańca zaprasza na X pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej na Dróżki Diecezji Bielsko Żywieckiej, która odbędzie się w sobotę 16 września br.. Zapisy w zakrystii.
 7. W najbliższą sobotę 9 września zapraszamy na kolejną już „Biesiadę parafialną”. Rozpoczęcie na placu przykościelnym, o godz. 14.00 dzieleniem się chlebem. Będzie wiele atrakcji m. innymi zumba, pokaz żonglerki, jazdy na monocyklach, występy zespołów, warsztaty ceramiki, konkursy dla dzieci, turniej ping-ponga (istnieje możliwość treningu codziennie miedzy 17.00a 20.00 w dolnym kościele) oraz zapowiadany konkurs na najlepsze ogórki (podpisane słoiki można składać w zakrystii).. Ponadto będzie prowadzona Loteria fantowa, której nagrodą główną jest wyjazd na weekend do Zakopanego. Rozstrzygnięcie konkursu ogórkowego o godz. 15.00, turnieju tenisa stołowego o godz. 18.00, o 18.30 losowanie nagrody głównej.W dalszym ciągu prosimy o przynoszenie fantów, za już złożone serdecznie dziękujemy. Prosimy o zadeklarowanie upieczenia ciast. Ciasta prosimy przynosić w dzień Biesiady do godz. 12.00. Biesiadę zakończymy dziękczynną Eucharystią o godz. 19.00. W związku z tym sobotnia wieczorna Msza św. 9 września,  wraz z intencjami będzie wyjątkowo odprawiona o godz. 19.00. Od 20.00 dalsza zabawa.
 1. Po wakacyjnej przerwie Kancelaria parafialna czynna jest w poniedziałek od 16.00-17.30; we wtorek od 8.00-9.00; w czwartek od 16.00-17.30; w sobotę od 8.00-9.00.
 2. Spotkanie Rady parafialnej odbędzie się w przyszły wtorek 12 września o godz. 19.00  na plebanii.
 3. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej. W zakrystii: dostępny jest nowy nr „Gościa Niedzielnego” „ Niedzieli”, Źródła, u ministrantów można nabyć kolejny nr gazetki parafialnej „Głos Królowej”, w której polecamy rozmowę z Anna Majer.
 4. Prosimy o sprawdzenie poprawności brzmienia intencji wywieszonych na najbliższy tydzień.
 5. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Jerzego Jego duszę polecajmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczne  odpoczywanie.

Wszystkim Parafianom, Solenizantom, Jubilatom tego tygodnia oraz Uczniom i Nauczycielom życzymy błogosławieństwa  Bożego i opieki Matki Bożej Królowej Świata.            

Ks. Wiesław Ogórek SDS, proboszcz