OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE II Niedziela po Narodzeniu Pańskim 3 stycznia 2021 r.

 

1.  Dzisiaj w II niedzielę po Narodzeniu Pańskim dziękujemy Ojcu w niebie, za Jego Syna, którego nam ofiarował i uwielbiamy Boga, który jest pośród nas.

2.  We wtorek 5 stycznia w ramach tegorocznego Orszaku Trzech Króli odbędzie się w naszym kościele tzw. Staropolski „Szczodry Wieczór”. To spotkanie w którym wokół żłóbka gromadzą się całe rodziny i przyjaciele na wspólnym kolędowaniu. Świętowanie umilą nam dzieci, które przedstawią poezję ks. Jana Twardowskiego. Zapraszamy do wspólnego spędzenia wieczoru 5 stycznia w radości. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.00.

3.  W środę 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego „Trzech Króli”. Msze św. zostaną odprawione o godz. 6.30; 8.00; 9.30; 11.00; 12.30 i 18.00. Na każdej Mszy św. zostaną poświęcone kreda, kadzidło i woda. W całym kościele jest to Dzień Modlitwy i Pomocy Misjom. W tym dniu przypada 7  rocznica świeceń biskupich oraz ingresu do Katedry św. Mikołaja w Bielsku-Białej Księdza Biskupa Romana Pindla. Modlimy się w intencjach naszego Pasterza oraz całej diecezji.

4.  W środę o godz. 17.30 zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

5.  Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek i piątek  od godz. 15.00 do 18.00.

6.  W  przyszłą niedzielę. 10 stycznia, przypada święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia.

7.  W związku z sytuacją epidemiczną w Polsce w Diecezji Bielsko-Żywieckiej Wizyta duszpasterska tzw. „Kolęda” została przeniesiona na czas, kiedy pozwolą na to warunki sanitarne. Czas ten zostanie podany do wiadomości przez Wydział Duszpasterstwa Ogólnego Diecezji Bielsko-Żywieckiej.

8.  Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

9.  Zachęcamy do uczestnictwa w Mszach św. zachowując przepisy na czas epidemii.

10.          Do wieczności odeszli śp. Irena Glondys, Janina Młyńska, Julia Miernik. Zmarłych polecajmy Miłosierdziu Bożemu…

 

 

Wszystkim Parafianom, Gościom, Solenizantom, Jubilatom tego tygodnia

życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Królowej Świata.

 

Ks. Wiesław Ogórek SDS, proboszcz