OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXII Niedziela Zwykła 1 września 2019 r.

I   KALENDARZ LITURGICZNY

 

§  We wtorek – wspomnienie Św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.

§  W czwartek, 5 września – wspomnienie błogosławionej Marii od Apostołów. Założycielki Kongregacji Sióstr Salwatorianek.

§  W sobotę – wspomnienie Św. Melchiora Grodzieckiego.

II   OGŁOSZENIA

 1. Zapraszamy na Mszę św. Młodych odprawianą w niedziele o godz. 19.15. Msze św. w ciągu tygodnia sprawowane są o godz. 6.30, 7.00 i 18.00 Po wakacyjnej przerwie Kancelaria parafialna jest czynna w poniedziałki i czwartki od godz. 16.00 do 17.30 oraz we wtorki i soboty od godz. 8.00 do 9.00 i mieści się w dolnym kościele.
 2. W poniedziałek 2 września, rozpoczyna się Nowy Rok Szkolny i Katechetyczny. Zapraszamy uczniów

i nauczycieli Szkoły Podstawowej i Szkół Średnich,  na Mszę św. o godz. 9.00. Od godz. 8.30 będzie możliwość skorzystania ze spowiedzi św.. Wszystkim uczniom, nauczycielom, katechetom życzymy wielu sukcesów i satysfakcji z podejmowanego trudu.

 1. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 17.30.
 2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.
 3. W pierwszy piątek miesiąca zapraszamy na Mszę św. szkolną o godz. 16.30. Spowiedź od godz. 16.00.  Spowiedź dla dorosłych od godz. 17:30.  Rozpoczynamy comiesięczną NOC NIKODEMOWĄ. W każdy pierwszy piątek miesiąca po Mszy Świętej wieczornej adoracja wraz z czytaniem  Pisma Świętego, podczas której jest możliwość spowiedzi świętej. .
 4. Odwiedziny chorych: w piątek, od godz. 8.00 ks. Wiesław; w sobotę, od godz. 8.00 ks. Piotr i ks. Janusz.
 5. W sobotę na Mszy Św., o godz. 7:00 gościć będziemy uczestników X Międzynarodowych Warsztatów Gospel organizowanych przez fundację DRACHMA. Warsztaty będą odbywać się na ATH i wciąż jest możliwość zapisów. W pierwszą sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 7.00 zapraszamy na nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.
 6. Poświęcenie tornistrów dla uczniów klas pierwszych odbędzie się w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00.
 7. Koło Żywego Różańca na dzień 15 września organizuje wyjazd na pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej na Dróżki Matki Bożej Bolesnej – zapisy w zakrystii.
 8. Zapraszamy na film „Tajemnica Ojca Pio” w kinie Helios, seanse odbędą się 6 września br. o godz. 19.30 oraz  9 września o godz. 11.00, koszt 13 zł. Zapisy w Zakrystii. Odbiór biletów przed seansem na hasło” Parafia NMP Królowej Świata w Cygańskim Lesie”.
 9. Kandydaci do bierzmowania proszeni są o zabranie zgłoszeń umieszczonych na stolikach przy wyjściu z kościoła. Wypełnione prosimy przynieść do 15 wrześniar. Szczególnie zapraszamy uczniów klas ósmych i starszych oraz tych dorosłych, którzy z różnych powodów nie przystąpili jeszcze do sakramentu bierzmowania.
 10. Od dzisiaj można zamawiać intencje na 2020 r.
 11. Zachęcamy do nabycia Salwatoriańskiego Kalendarza misyjnego na 2020 rok oraz prasy katolickiej w tym nowego numeru gazetki parafialnej „Głos Królowej”. Jak również prasy katolickiej.
 12. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Feliksa Piecucha, Małgorzatę Szczotka, Helenę Migalską, Janinę Zabilską, Ernesta Majera i Piotra Homę.  Ich dusze polecajmy Bożemu Miłosierdziu. Módlmy się…Wieczne  odpoczywanie…
 13. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie uroczystości odpustowej i „Biesiady parafialnej”, jak również i tym, którzy wzięli w niej udział. Za wszelkie dobro ‘Bóg Zapłać”.

2

Wszystkim Parafianom, Solenizantom, gościom, Jubilatom  i solenizantom tego tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Królowej Świata.

.          

                                                                                  Ks. Wiesław Ogórek SDS, proboszcz