OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV Niedziela Adwentu 19 grudnia 2021 r.

 1. Do czwartku zapraszamy na Msze św. Roratnie o godz. 18.00.
 2. Do uroczystości Bożego Narodzenia trwa Nowenna do Dzieciątka Jezus.
 3. W środę zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz.17.30
 4. W środę, 22 grudnia po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się nabożeństwo do Św. Rity z poświęceniem róż.
 5. Adoracja Najświętszego Sakramentu w środę i czwartek od godz. 15.00 – 18.00
 6. W czwartek 23 grudnia od godz. 8.00 odbędą się przedświąteczne odwiedziny chorych. Będą to jednocześnie odwiedziny chorych za miesiąc styczeń.
 7. W piątek 24 grudnia Msze św. będą sprawowane rano o godz. 6.30 i 7.00. Na mszy św. o godz. 7.00 modlić się będziemy za zmarłych parafian w 2021 r., nie będzie Mszy św. wieczornej o godz. 18.00. Gdy zasiądziemy do Wieczerzy Wigilijnej niech nie zabraknie wspólnej modlitwy, czytania Pisma św. i wspólnego śpiewania kolęd. W Wigilię zapraszamy na Pasterkę o godz. 24.00. Składka z Pasterki przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia.
 8. W Uroczystość Bożego Narodzenia nie będzie Mszy św. o godz. 6.30 i 19.15. Msze św. w tym dniu będą odprawiane o godz. 8.00, 9.30, 11.00, 12,30 i 18.00
 9. W przyszłą niedzielę obchodzimy – Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Na Mszy św. o godz. 12.30 odbędzie się obrzęd odnowienia przyrzeczeń małżeńskich.
 10. Zachęcamy do skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania. Niech nikt nie pozostanie niepojednany z Bogiem na czas świętowania Bożego Narodzenia. Z Sakramentu Spowiedzi Świętej w naszym kościele będzie można skorzystać pół godziny przed każdą Mszą Św. oraz                                 – w środę  od godz. 16.00-18.00

– w czwartek od godz. 17.00- 19.00

– w piątek  od godz. 8.00 – 9.00

 1. Przy wyjściu z kościoła można nabyć pobłogosławione opłatki wigilijne.
 2. W zakrystii można składać wypominki roczne.
 3. Po rocznej przerwie planujemy odwiedziny duszpasterskie tzw. Kolędę, by przynieść Wam Boże błogosławieństwo i razem z Wami modlić się w Waszych domach. W 2022r. zostanie ona przeprowadzona w formie wizyt u rodzin, które zaproszą księdza. Kapłanom nie będą towarzyszyć ministranci. Zaprosić księdza można wypełniając kartę i wrzucając ją do skrzynki znajdującej się przy wejściu do kościoła, lub do skrzynki na listy znajdującej się przy wejściu na plebanię, do 2 stycznia 2022 r. Karty do zgłoszenia zaproszenia na kolędę już dzisiaj można wziąć ze sobą wychodząc z kościoła. Można też zanieść sąsiadom i osobom Kolęda rozpocznie się 4 stycznia 2022r. W dniu 26 stycznia w środę planowana jest kolęda dodatkowa w formie Mszy św. z błogosławieństwem kolędowym dla tych, którzy nie będą mogli z różnych przyczyn zaprosić księdza do domu. Plan Kolędy dla całej parafii wywieszony jest w gablocie parafialnej, oraz znajduje się na stronie parafialnej.
 4. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej i nowego numeru gazetki parafialnej.
 5. Do wieczności w minionym tygodniu odeszła śp. Teresa Kubica. Zmarłą polecamy Miłosierdziu Bożemu. Módlmy się…

 

 

Wszystkim Parafianom, Gościom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia

życzymy błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Królowej Świata

                                                                  

                                                                                            Ks. Wiesław Ogórek SDS, proboszcz