OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XIV Niedziela Zwykła 5 lipca 2020 r.

I   KALENDARZ LITURGICZNY

 

 • W poniedziałek – wspomnienie Bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy.
 • W środę – wspomnienie Św. Jana z Dukli, prezbitera.
 • W sobotę – święto Św. Benedykta, opata, patrona Europy.
 

OGŁOSZENIA

 1. Witamy ks. Marka Sawickiego SDS i  Romana Wróblewskiego SDS, którzy z  dniem 1 lipca br.  rozpoczęli posługę w naszej wspólnocie parafialnej i zakonnej. Na nowym miejscu życia i posługi życzymy  im  wielu łask Bożych i opieki Matki Bożej Królowej Świata.
 2. Msze św. w tygodniu są sprawowane o godz. 7.00 i 18.00. W okresie wakacji w niedzielę nie będzie  Mszy św. Młodych o godz. 19.15.
 3. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałki, środy i piątki po wieczornej Mszy Św., a spowiedź święta przed każdą Mszą Świętą.
 4. Adoracja Najświętszego Sakramentu w środę, czwartek i piątek od godz. 15.00 do 18.00.
 5. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 17.30.
 6. Spotkanie członków Koła Żywego Różańca odbędzie się dzisiaj w dniu 5-go lipca, o godz. 17.00 w kaplicy Dolnego Kościoła.
 7. Zapraszamy na pielgrzymkę; Gietrzwałd – Litwa- Łotwa w terminie od 14-19 sierpnia br. W programie: Gietrzwałd, Św. Lipka, Stoczek klasztorny, Wilno, Troki, Szydłów, Szawle, Ponary, Ryga. Koszt 600zł + 100 euro. Zapisy w zakrystii.
 8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W zakrystii dostępny jest nowy numer „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli” oraz nasz gazetka parafialna.
 9. Do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej odeszli śp. Wanda Puchałka, Elżbieta Szanów i Aniela Wajdzik. Dusze zmarłych polecajmy Miłosierdziu Bożemu. Módlmy się… Wieczne odpoczywanie …

 

Wszystkim Parafianom, Gościom, Solenizantom, Jubilatom tego tygodnia oraz uczniom i nauczycielom rozpoczynającym wakacje, życzymy błogosławieństwa Bożego opieki Matki Bożej Królowej Świata.

                                                                                                         

 

Ks. Wiesław Ogórek SDS, proboszcz