OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XI Niedziela Zwykła 14 czerwca 2020 r.

I   KALENDARZ LITURGICZNY

 

  • W środę – wspomnienie Św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika
  • W piątek – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  • W sobotę – wspomnienie Nieokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny
 

OGŁOSZENIA

  1. Adoracja Najświętszego Sakramentu w środę, czwartek i piątek od godz. 15.00 do 18.00.
  2. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie uroczystości Bożego Ciała. Szczególnie tym, którzy przygotowali ołtarze, dzieciom sypiącym kwiaty i dzwoniącym na dzwonkach, Pani katechetce, strażakom, ministrantom i lektorom, Panu organiście, Panom Kościelnym, ofiarodawcom kwiatów. Wszystkim biorącym udział w procesji, którzy w ten sposób pokazali swoje przywiązanie do  Wszystkim składam serdeczne – Bóg Zapłać!
  3. Do czwartku zapraszamy, na Oktawę Bożego Ciała z procesją Eucharystyczną o godz. 17.30. A do końca czerwca na nabożeństwa do Serca Pana Jezusa o godz. 17.30. W czwartek na zakończenie oktawy na Mszy św. o godz. 18.00 zostaną poświęcone wieńce i zioła.
  4. W piątek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu nie obowiązuje post oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  5. Informujemy iż sakrament bierzmowania młodzieży naszej parafii zostanie udzielony przez ks. bp. ordynariusza Romana Pindla, w czwartek 25 czerwca o godz. 16.00
  6. Decyzją Księdza Prowincjała Józefa Figla SDS i Jego Rady z dniem 01.07.2020 r. z naszej parafii i wspólnoty zakonnej zostają przeniesieni: Janusz Barglik SDS – do wspólnoty w Ponicach gdzie obejmie funkcję katechety oraz ks. Paweł Radziejewski SDS – do wspólnoty w Bagnie, gdzie obejmie funkcje magistra nowicjatu. Do naszej wspólnoty zakonnej zostali przydzieleni: ks. Marek Sawicki SDS – ze wspólnoty  w Trzebnicy, który obejmie funkcje wikariusza oraz ks. Roman Wróblewski SDS – ze wspólnoty na Florydzie, który obejmie funkcje katechety. W naszej wspólnocie na urząd wice-superiora został powołany ks. Rafał Wagner SDS, funkcję konsulatora wspólnoty będzie pełnił ks. Piotr Schora SDS. W przyszła niedzielę o godz. 12.30 odprawimy Mszę św. dziękczynną na której podziękujemy ks. Januszowi i ks. Pawłowi za posługę w naszej parafii.
  7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W zakrystii dostępny jest tygodnik „Gość Niedzielny”, „Niedziela” oraz nasza gazetka „Głos Królowej”.

 

Składamy serdeczne „Bóg Zapłać” za każdą modlitwę i ofiarę pieniężną na utrzymanie kościoła! Zapraszamy do udziału w nabożeństwach.

Wszystkim Parafianom, Gościom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia  życzymy opieki Matki Bożej Królowej Świata.

 

 

                                                                                              Ks. Wiesław Ogórek SDS, proboszcz