OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV Niedziela Wielkiego Postu 14 marca 2021 r.

1.     Od 13 do 20 marca towarzyszyć nam będzie  wystawa, która opowiada o życiu i działalności śp. Heleny Kmieć, pochodzącej z Libiąża, świeckiej misjonarki działającej w ramach Wolontariatu Misyjnego Salvator, która została zamordowana podczas misji, w boliwijskim mieście Cochabamba. Dzisiaj gościmy ks. Mirosława Stanka SDS i przedstawicielkę Fundacji im. Heleny Kmieć, którzy pragną przybliżyć nam życie śp. Heleny.

2.     W każdą niedzielę Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 17.15

3.     Zapraszamy rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. na spotkanie formacyjno-organizacyjne, które odbędzie się w poniedziałek 15 marca br. w kościele o godz.19.00.

4.   Adoracja Najświętszego Sakramentu w środę i czwartek od godz. 15.00 do 18.00. w piątek od godz. 15.00 do 17.00

5.     Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę, o godz. 17.30. Zachęcamy do składania, próśb i podziękowań.

6.   W piątek zapraszamy na Drogę Krzyżową o godz. 17.15.

7.   W piątek, 19 marca, przypada liturgiczna uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca NMP. W naszej diecezji rozpoczynamy Rok św. Józefa. Po każdej Mszy Św. odmówimy modlitwę do św. Józefa przygotowaną przez papieża Franciszka. W tym dniu nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Jest to dzień imienin ks. Józefa Figla SDS – Przełożonego Polskiej Prowincji Salwatorianów.  Ks. Prowincjała polecamy waszym modlitwom.

8.     Przy wyjściu z kościoła do skarbony można złożyć ofiarę na kwiaty do Grobu Pańskiego. Za złożone już ofiary składamy serdeczne „Bóg Zapłać”.

9.   Rodzice niepełnosprawnej Marty Kozioł naszej parafianki zwracają się z prośbą o przekazanie 1% podatku oraz o wsparcie finansowe w postaci darowizny na konto Fundacji Serca dla Maluszka.  Wszystkie informacje znajdują się na ulotkach dostępnych przy wyjściu z kościoła.

10. Rekolekcje Wielkopostne dla dorosłych odbędą się w naszej Parafii w dniach od 21 – 24 marca br.  Poprowadzi je ks. dr Józef Tarnówka SDS wykładowca Papieskiego Wydziały Teologicznego we Wrocławiu.

11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej  w tym nowego numeru gazetki parafialnej „Głos Królowej”.

12. Zapraszamy do uczestnictwa w Mszach św. zachowując przepisy na czas epidemii.

13. Do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej odszedł śp. Aleksander Hauke. Zmarłego polecajmy Miłosierdziu Bożemu. Módlmy się. Wieczne odpoczywanie…

 

Wszystkim Parafianom, Gościom, Solenizantom, Jubilatom tego tygodnia

życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Królowej Świata.

 

Ks. Wiesław Ogórek SDS, proboszcz