OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE V Niedziela Wielkanocna 2 maja 2021 r.

• W poniedziałek – uroczystość NMP Królowej Polski
  • we wtorek – wspomnienie św. Floriana, męczennika.
  • W czwartek – święto Świętych apostołów Filipa i Jakuba.
  • w sobotę – uroczystość Św. Stanisława, biskupa i męczennika.

1. Przez cały miesiąc maj serdecznie zapraszamy na maryjne nabożeństwa majowe, o godz. 17.30. W ramach Nabożeństw Majowych podejmujemy inicjatywę Ojca św. Franciszka, ogólnoświatowej modlitwy w łączności z Sanktuariami Maryjnymi na całym świecie, modląc się codziennie w wyznaczonej intencji. Plan intencji na poszczególne dni maja znajduje się w gablocie parafialnej.
  2. W poniedziałek, 3 maja, w uroczystość NMP Królowej Polski, Msze św. będą odprawiane tak jak w każdą niedzielę za wyjątkiem Mszy św. o godz. 19.15.
  3. Adoracja Najświętszego Sakramentu we wtorek od godz. 18.30-20.00 (grupa adoracyjno-biblijna) oraz w środę, czwartek i piątek od godz. 15.00 do 18.00.
  4. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.30.
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca.
  6. W czwartek, o godz. 17.15 zapraszamy na czwartkowe rozważanie ze św. Ritą i nabożeństwo Drogi Światła.
  7. W pierwszy piątek miesiąca zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych na Mszę św. o godz. 18.00. Okazja do spowiedzi od godz. 17.00.
  8. W tym tygodniu odwiedzimy chorych. W piątek od godz. 8.00 ks. Wiesław w sobotę od godz. 8.00 ks. Piotr i ks. Marek.
  9. W sobotę i przyszłą niedzielę w naszej parafii odbędą się uroczystości I Komunii św.  Dzieci pierwszokomunijne i ich rodziny obdarzmy naszymi modlitwami.
  10. W katolickim domu opieki „Józefów” są wolne miejsca dla seniorów w placówkach sprawujących dzienną i całodobową opiekę. Szczegóły w gablocie parafialnej.
  11. Zapraszamy kobiety do udziału w parafialnym dniu skupienia, który odbędzie się w sobotę, 22 maja w dolnym kościele. Prosimy o wysyłanie zgłoszeń na adres mailowy;
  12. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej i nowego numeru gazetki parafialnej.
  13. Do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej odeszli śp. Bronisław Międzybrodzki i Kazimierz Stańczyk. Dusze zmarłych polecajmy Miłosierdziu Bożemu. Módlmy się… Wieczne odpoczywanie …

Wszystkim Parafianom, Gościom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia

życzymy błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Królowej Świata.