OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Uroczystość Najświętszej Trójcy 7 czerwca 2020

I   KALENDARZ LITURGICZNY

 • W poniedziałek – wspomnienie Św. Jadwigi Królowej.
 • W czwartek – uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej
 • W sobotę – wspomnienie Św. Antoniego z Padwy, prezbitera

                                       

II   OGŁOSZENIA

 1. Dyspensa od uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Eucharystii w Diecezji Bielsko-Żywieckiej została zawężona do osób starszych, chorych i odczuwających lęk przed zarażeniem. W kościołach nie obowiązuje limit osób.
 2. Dzisiaj przypada uroczystość Najświętszej Trójcy, która kończy okres komunii św. wielkanocnej
 3. Nabożeństwa czerwcowe odprawiamy codziennie o godz.17.30.
 4. We środę po wieczornej Mszy św. zapraszamy na spotkanie osoby, które adorują oraz które chciałyby włączyć się w adoracje Najświętszego Sakramentu w naszej parafii.
 5. Adoracja Najświętszego Sakramentu w środę, czwartek i piątek od godz. 15.00 do 18.00
 6. W czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze św. w tym dniu będą odprawiane o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 12.30 i 18.00. W tym roku z powodu stanu epidemicznego po Mszy świętej o godz. 9.30 procesja do czterech ołtarzy odbędzie się wokół kościoła. Nie ma ograniczeń co do ilości osób biorących udział w procesji. W środę, osoby które mogą to uczynić, prosimy o przyniesienie  do zakrystii kwiatów do sypania jak również do przystrojenia ołtarzy. Decyzji rodziców pozostawiamy wzięcie udziału dzieci w sypaniu kwiatów i dzwonieniu dzwonkami podczas procesji.  Zachęcamy do wzięcia udziału w  Dzieci obchodzące rocznicę pierwszej komunii świętej uczestniczą w Mszy św. wraz z rodzicami. Prosimy także jak co roku o udekorowanie naszych domów. Niech dekoracje w oknach naszych domów świadczą o naszej czci do Najświętszego Sakramentu.

Ponadto w tym dniu będzie możliwość adoracji Najświętszego sakramentu od godz. 15.00 do 18.00.

 1. W najbliższą sobotę w naszej parafii na Mszy św. o godz. 14.00 odbędzie się uroczystość przystąpienia do I Komunii św. Kolejna grupa dzieci do I Komunii św. przystąpi w sobotę 27 czerwca o godz. 12.30. Dzieci Pierwszokomunijne i ich rodziny obdarzmy naszymi modlitwami
 2. W sobotę, 13 czerwca, zapraszamy na  nabożeństwo fatimskie. Rozpoczęcie o godz. 17.30 nabożeństwem czerwcowym. O godz. 18.00 Msza św. zakończona procesją fatimską ze świecami. Po której odmówimy różaniec fatimski Zakończenie nabożeństwa fatimskiego Apelem Jasnogórskim.
 3. Serdecznie zachęcamy służbę liturgiczną do pełnienia swej posługi.
 4. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i czwartek od godz. 16.00-17.30 oraz we wtorek i sobotę od godz. 8.00-9.00.
 5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W zakrystii dostępny jest tygodnik „Gość Niedzielny”, „Niedziela” oraz nasza gazetka „Głos Królowej”.

 

Składam serdeczne „Bóg Zapłać” za każdą modlitwę i ofiarę pieniężną na utrzymanie kościoła! Zapraszamy do udziału w nabożeństwach.

Wszystkim Parafianom, Gościom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia  życzymy opieki Matki Bożej Królowej Świata.

                                                                                                                     
Ks. Wiesław Ogórek SDS, proboszcz