OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE V NIEDZIELA WIELKANOCNA 10 Maja 2020

I   KALENDARZ LITURGICZNY

 • W czwartek – wspomnienie Św. Macieja, apostoła
 • W sobotę – święto Św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski.

                                        II   OGŁOSZENIA

 1. Przypominamy iż w Mszach św. i nabożeństwach w naszym kościele mogą  uczestniczyć  84 osoby. Nadal obowiązują udzielone dyspensy od uczestnictwa w Mszy św. w niedziele i uroczystości. Wszystkich, którzy nie uczestniczą w niedzielnej Mszy św. zachęcamy do oglądania transmisji  z naszego kościoła w Niedzielę o godz. 9.30 . Przywołujemy w tym miejscu słowa Ojca Świętego Franciszka, który przestrzega przed niebezpieczeństwem „ograniczania praktykowania wiary wyłącznie do wymiaru wirtualnego”. Wszyscy, którzy – z powodu wprowadzonych limitów – nie mają możliwości uczestniczenia we Mszy św. w niedzielę, niech czują się zaproszeni  na Msze św. do naszego kościoła w tygodniu szczególnie o godz. 6.30 i 7.00
 2. Dzisiaj o godz. 15.30 w naszym kościele zostanie odprawiona Msza św. trydencka, a kolejna zostanie odprawiona w uroczystość Zesłania Ducha Św. 31 maja, również o godz. 15.30.
 3. Adoracja Najświętszego Sakramentu w środę, czwartek i piątek od godz. 15.00 do 18.00.
 4. Nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17.30.
 5. W środę 13 maja zapraszamy na pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie. Rozpoczęcie czuwania nabożeństwem majowym o godz. 17.30. O godz. 18.00 Msza św. z Kazaniem maryjnym. Po Mszy św. różaniec fatimski. Czuwanie zakończymy apelem maryjnym. Nie będzie tradycyjnej procesji wokół kościoła. Pamiętajmy o limicie osób mogących brać udział w nabożeństwach w naszym kościele.
 6. Zachęcamy do sakramentu pokuty i komunii św. wielkanocnej. Okres komunii św. wielkanocnej trwa do Niedzieli Trójcy Świętej tj. do 7.06.2020 r.
 7. W przyszłą niedzielę 17 maja będzie czytany w kościołach list Prezydium Konferencji Episkopatu Polski na 100-lecie urodzin Papieża Polaka. W tym dniu o godz. 9.30 odprawimy Mszę Świętą jako parafialne dziękczynienie za życie i pontyfikat św. Jana Pawła II.
 8. Kancelaria parafialna czynna na telefon.
 9. Papież Franciszek prosi, aby czwartek 14 maja 2020 r. uczynić dniem modlitwy, postu i dzieł miłosierdzia w intencji powstrzymania epidemii koronawirusa. Zachęcamy do włączenia się w tą inicjatywę.
 10. Codziennie o godz. 20.30 w naszej kaplicy domowej odmawiamy różaniec z intencją o ustanie epidemii i o życiodajny deszcz.

 

Składam serdeczne „Bóg Zapłać” za każdą modlitwę i ofiarę pieniężną na utrzymanie kościoła!

 Z zachowaniem zaleceń sanitarnych zapraszamy do udziału w nabożeństwach.

Wszystkim Parafianom, Gościom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia  życzymy opieki Matki Bożej Królowej Świata.

                                                                                                                     
Ks. Wiesław Ogórek SDS, proboszcz